AnasayfaHaberlerGmail'de Artık Gönderdiğiniz E-postaları Geri Alabilirsiniz

Gmail’de Artık Gönderdiğiniz E-postaları Geri Alabilirsiniz

Gmail Labs tarafından testleri sürdürülen ve gönderilen e-postaları geri alabilmeyi sağlayan yeni Gmail özelliği, tamamlanmış haliyle kullanıma sunuldu.

Yanlış kelimeler, yazım hataları, yanlış kişiye gönderilmiş e-postalar, unutulan dosya ekleri ve daha nicesi, ilgili e-postayı kontrol etmeden gönderdiğimize bizi pişman edebilir. Bizi bu durumdan kurtaracak bir özellik artık Gmail‘de kullanılabiliyor.

Gmail Labs tarafından ilk olarak 2009 yılında geliştirilen ve o zamandan beri Beta olarak testleri sürdürülen “E-postayı geri alma” özelliği, artık tamamlanmış haliyle herkesin kullanımına sunuldu. Buna göre ilgili özelliği aktif eden kullanıcılar, artık e-postayı gönderdikten sonra belirlenen süre içinde, gönderdiği e-postayı geri alabilecekler.

Gmail e-posta geri alma

Gmail’in “Geri al” özelliğini aktif etmek için; Önce Ayarlar sayfasına gidin. Otomatik olarak açılan Genel sekmesi altında Göndermeyi geri al seçeneğini aktif edin. Son olarak sağ taraftaki alandan göndermeyi iptal etme süresini (5, 10, 20, 30 saniye) seçin. Artık gönderdiğiniz e-postaları belirlediğiniz süre içerisinde geri alabilirsiniz.

Gmail e-posta geri alma

Google’ın kişiselleştirilmiş e-posta servisi olarak tanımladığı Google Inbox, bir süre davetiye usulü kullanılabiliyor olsa da geçtiğimiz günlerde herkesin kullanımına açılmış; birçok özellik de servise entegre edilmişti. Bu özelliklerden biri de Gmail’e yeni gelen e-postayı geri alma özelliğiydi. Yani artık Google’ın her iki e-posta servisi de bu özelliğe kavuşmuş oldu.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler