AnasayfaTasarımGizli Anlamları Olan 20 Popüler Logo

Gizli Anlamları Olan 20 Popüler Logo

16. Sun Microsystems

Sun Microsystems logo
Sun Microsystems logo

Sun Microsystems şirketinin logosu da yaratıcı nadir logolardan biri. Zira logoya hangi taraftan bakarsanız bakın, “SUN” kelimesinin yer aldığını görebilirsiniz.

17. Coca Cola

Coca Cola logo
Coca Cola logo

Coca Cola’nın logosuyla alakalı birçok anlam çıkarılsa da pek bilinmeyen ve resmi olarak açıklanan bir anlamı daha var. Logodaki “o” harfinin olduğu alanda aslında bir Danimarka bayrağı yer alıyor. Bunun altında yatan anlam ise; Danimarka’nın “dünyanın en mutlu ülkesi” olarak lanse edilmesidir. Hatta farkındalık yaratmak adına insanların bayraklarla karşılandığı Danimarka’nın en büyük havaalanında bunun için bir stand dahi açtılar. Bayrağı hala göremiyorsanız aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Ayrıca olayı daha iyi anlamak için buradaki videoyu izleyebilirsiniz.

Coca Cola logo gizli mesaj
Coca Cola logo gizli mesaj

18. Eighty20

Eighty20 logo
Eighty20 logo

Danışmanlık şirketi Eight20’nin logosu da anlamını iyi yansıtan logolardan. İkili sayı (binary) sistemine göre; mavi kareler 1, gri kareler ise 0’ı simgeliyor. Buna göre üst satırda 1010000 yani 80 (eighty), alt satırda ise 0010100 yani 20 yazıyor.

19. Formula 1

Formula 1 logo
Formula 1 logo

Her ne kadar “Formula” ve “1” kelimeleri birbiriyle eşleşmiş olsa da logoda genelde sadece “F” harfi görünür. Ancak dikkatlice bakıldığında logoda “F” harfinin yanına bakıldığında beyaz “1” rakamının da olduğunu görebilirsiniz.

20. Carrefour

Carrefour logo
Carrefour logo

Birçok kişi bu logoyu bilir. Ancak logo ilk bakışta biraz anlamsız gelebilir. Çünkü ilk bakışta sadece birbirine zıt iki ok olarak anlaşılabilir. Aslında logonun ortasında bir de “C” harfi vardır. Fransızca olan “Carrefour” kelimesinin Türkçe karşılığı “kavşak, kesişme”dir. Dolayısıyla bütün olarak düşünüldüğünde “C” harfi ile “Carrefour” kelimesinin anlamını taşıyan oklar, bir bütün olarak logoya entegre edilmiştir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler