AnasayfaTasarımGizli Anlamları Olan 20 Popüler Logo

Gizli Anlamları Olan 20 Popüler Logo

6. Mercedes

Mercedes-Benz logo
Mercedes-Benz logo

En popüler logolar arasında yer alan Mercedes-Benz logosunun, şeklini incelemekten ziyade anlamına bakmak gerekiyor. Zira 3 farklı yöne bakan Mercedes logosu; kara, deniz ve havadaki hakimiyeti ve kalitesini simgeliyor.

7. Apple

Apple logo
Apple logo

Meşhur Apple logosu, ısırılmış elma olarak düşünüldüğünde ne anlama geldiği ortaya çıkarılıyor aslında. Zira logo Adem ve Havva hikayesindeki ısırılmış elmayı simgeliyor. (Aynı zamanda Newton’un başına düşen elmayı da simgelemektedir.)

8. NBC

NBC logo
NBC logo

NBC’nin renkli logosu ilk etapta anlaşılmasa da aslında bir tavuskuşunu simgeliyor. 1950’li yılların başında NBC’nin sahibi RCA şirketi ilk renkli televizyonları üretmeye başlamıştır. Dolayısıyla bunun anlamını taşıması amacıyla da logoda tavuskuşu kullanmışlardır. Ayrıca biraz daha dikkatli bakıldığında logonun orta üst kısmında tavuskuşunun başı görülmektedir.

9. Audi

Audi logo
Audi logo

Audi’nin iç içe geçmiş halkalardan oluşan logosu aslında sadece kendini değil; 1937’de Almanya’da kurulan ve 4 otomobil firmasının (DKW, Horch, Wanderer ve Audi) birleşmesiyle oluşan Auto Union’ı simgelemektedir. Bu 4 otomobil firmasından ise sadece Audi günümüze kadar ayakta kalabilmiştir.

10. IBM

IBM logo
IBM logo

IBM şirketi logosuyla aslında tüm dünyaya bir mesaj vermek istemiştir. Belirtilene göre logo üzerindeki beyaz şeritler “eşitlik” anlamına gelmektedir.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler