AnasayfaTasarımGizli Anlamları Olan 20 Popüler Logo

Gizli Anlamları Olan 20 Popüler Logo

11. Volkswagen

Volkswagen logo
Volkswagen logo

Volkswagen logosundaki “V” harfi (Volks) Almanca’da “insanlar” anlamına gelmektedir. “W” harfi (Wagen) ise “araba” demektir. Dolayısıyla üst üste bindirilmiş “V” ve “W” harfleri, “insanlar için yapılmış araba” anlamına gelmektedir.

12. Amazon

Amazon logo
Amazon logo

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon, logosunda iki farklı mesaj veriyor. Birincisi A harfinden Z harfine giden ok; ki bu A’dan Z’ye her şeyi bulabilirsiniz anlamına geliyor. İkincisi ise aynı okun gülen bir surat oluşturması. Bunda ise Amazon müşterilerinin sürekli mutlu olduğu algısı yaratılmak isteniyor.

13. Mitsubishi

Mitshubishi logo
Mitshubishi logo

Mitsubishi’nin logosu aslında eski bir tarihe ve anlama dayanıyor. Mitsubishi logosu Tosa Clan’ın üç karosu ve Iwasaki ailesini temsil eden 3 meşe yaprağının kombinasyonu sonucu bugünkü şeklini almıştır. Şimdiki haliyle logoda bulunan karolar “güvenilirlik”, “sağlamlık” ve “başarı”yı temsil etmektedir. Ayrıca Mitsubishi kelimesinin “Mitsu” (üç) ve “bishi” (karo/elmas) kelimelerinden oluşturulduğu da belirtilmektedir.

14. Toblerone

Toblerone logo
Toblerone logo

Popüler çikolata markası Toblerone’un logosuna dikkatlice baktığınızda bir ayı simgesi olduğunu görebilirsiniz. Zira markanın kökeni İsviçre’nin Bern (Berne) şehrine dayanmaktadır. Bu şehir aynı zamanda “ayıların şehri” olarak tanımlanmaktadır. Dolayısıyla logodaki ayı sembolü de buradan gelmektedir. Ayrıca “TOBLERONE” kelimesinin içinde “BERNE” harflerinin de bilerek kullanıldığı ileri sürülmektedir. Aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Toblerone logo gizli mesaj
Toblerone logo gizli mesaj

15. Vaio

Vaio logo
Vaio logo

Yaratıcı logolardan biri de Sony’nin bilgisayar markası Vaio’ya ait. Logoda “VAIO” harflerinin hem “analog” hem de “dijital” sembollerini oluşturduğunu görmek mümkün.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler