AnasayfaEditördenFoursquare "Check-In"leri Harita Üzerinde Nasıl Gözükür?

Foursquare “Check-In”leri Harita Üzerinde Nasıl Gözükür?

Konum paylaşım alanında en popüler sosyal mecra olan Foursquare’in dünya genelinde yapılan Check-In’lerin haritası çıkartıldı ve video haline dönüştürüldü.

Akıllı telefona sahip kişilerin en çok kullandığı sosyal medya platformlarından biri de Foursquare’dir. Check-In’ler yapılır, rozetler kazanılır, tavsiyeler bırakılır… Peki yapılan Check-In’ler harita üzerinden görüntülenseydi görüntüsü nasıl olurdu?

Foursquare şirketi tarafından, bütün dünyadaki kullanıcıların yaptıkları Check-In’ler haritaya döküldü ve görsel efektler ile video haline getirildi. Saatlere göre düzenlenen bu Check-In videoları, en fazla Check-In yapılan şehirlere göre hazırlandı. Hazırlanan şehir videoları arasında İstanbul, Tokyo, San Francisco, New York ve Londra var.

Renklendirme yapılarak hazırlanan videoda, eğlence mekanları, restoranlar, üniversite gibi mekanları renklerine göre inceleyebilir; hangi mekanların hangi saatlerde Check-In yoğunluğu yaşadığını görebilirsiniz.

İşte İstanbul ve diğer şehirlerin Check-In haritası videoları…

1- İstanbul

2- Tokyo

3- San Francisco

4- New York

5- Londra

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler