AnasayfaHaberlerFotoğraf Yedekleme Servisi Odysee, Artık Google'ın

Fotoğraf Yedekleme Servisi Odysee, Artık Google’ın

Mobil cihazlardaki fotoğraf ve videoları yedekleme ve paylaşma gibi özelliklere sahip olan Odysee, Google tarafından satın alındığını duyurdu.

İnternet devi Google, fotoğraf gizliliği ve paylaşımı konusunda yeni özellikler ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Zira mobil cihazlarda fotoğraf ve videoları yedekleme ve paylaşma gibi özelliklere sahip olan Odysee uygulaması artık Google’a ait.

Odysee’nin resmi sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, Odysee uygulaması ve uygulamanın geliştiricileri çalışmalarını bundan böyle Google+ için yürütmeye devam edecek.

Google+’a katkı sağlayacak olan bu satın alma ile, Google’ın sosyal medya platformu Google+’ın fotoğraf ve video yönetim seçeneklerinin arttırılacağı ve platformu bu alanda daha kullanışlı hale getirileceği tahmin ediliyor.

Odysee
Odysee

Odysee uygulamasının sahip olduğu özellikler arasında, herhangi kalite kaybı yaşamadan fotoğraf ve video yedekleme, bunları cihazlar arasında senkronize etme ve bu fotoğraf ve videoları takipçiler ile paylaşma gibi özellikle bulunuyor.

[vc_button title=”Google+’ta #Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-plus-hashtag-kullanimi-nasil-olmali”]

Satın alma ile birlikte Odysee’nin App Store ve Google Play’deki uygulamaları mağazalardan kaldırılmış durumda. Ancak yapılan açıklamaya göre, uygulama 23 Şubat 2014 tarihine kadar kullanımına devam edebilecek. Dolayısıyla kullanıcılar bu tarihe kadar kendi fotoğraf arşivlerini indirebilecekler.

KAYNAKOdysee

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler