AnasayfaHaberlerFB Techwire: Facebook'un Yeni Teknoloji Haber Servisi

FB Techwire: Facebook’un Yeni Teknoloji Haber Servisi

Facebook, gerçek zamanlı haber servisi FB Newswire’ın ardından şimdi de teknoloji haber ve etkinlikleri için yeni sayfasını duyurdu: FB Techwire.

Sosyak medya devi Facebook, haber yayıncılığı konusunda Twitter ile girdiği mücadelede ısrarını sürdürecek gibi görünüyor. Daha önce gerçek zamanlı haber servisi (sayfası) FB Newswire’ı duyuran Facebook, şimdi de teknoloji haberlerini ve etkinliklerini paylaşacağı FB Techwire sayfasını duyurdu.

Facebook’un yeni teknoloji haber sayfası FB Techwire ile gazetecilerin ve yayın kuruluşlarının sosyal medya üzerinde paylaştıkları gerçek zamanlı teknoloji haberleri ve etkinliklerine anlık olarak ulaşabilmeleri; bunları paylaşmaları ve embed etmeleri amaçlanıyor. fb.com/FBTechwire adresinden ulaşılabilen yeni servisin bir de Twitter hesabı (@FBTechwire) bulunuyor.

FB Techwire servisinin içerikleri ise -FB Newswire’da olduğu gibi- yaklaşık olarak 1 yıl önce News Corp tarafından satın alınan sosyal medya haber ajansı Storyful tarafından sağlanacak.

Storyful
Storyful

Facebook açtığı bu servisler ile gerçek zamanlı / anlık haber takibi denildiğinde akla ilk gelen Twitter’ın bu namını elinden alma konusunda ısrarını sürdürecek gibi görünüyor. Ancak bu konuda oldukça güçlü olan Twitter’ı geride bırakabilecek mi bunu önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler