AnasayfaSosyal MedyaFacebook'taki Reklamveren Sayısı 3 Milyona Ulaştı

Facebook’taki Reklamveren Sayısı 3 Milyona Ulaştı

Esnek ve kullanışlı yapısı, zengin kullanıcı tabanı ve her ölçekteki işletmeler için uygun olması sebepleriyle birçok marka Facebook‘ta reklam vermeyi sürdürüyor. Facebook’un yaptığı son açıklamaya göre ise Facebook’taki bu reklamverenlerin sayısı 3 milyona ulaşmış durumda.

3 milyon gibi dev bir reklamveren sayısına ulaşan Facebook, bunun şeferine Facebook sayfaları için yeni bir video aracını da kullanıma sundu. “Your Business Story” isimli yeni video aracı sayesinde sayfa yöneticileri, kendi iş hikayelerini anlatan kısa bir video oluşturabiliyor.

Your Business Story

Sayfanın paylaştığı görsellerden 8 tanesi kullanılarak hazırlanan videoda, ilgili markanın ne iş yaptığını gösteren kısa metinler de yer alıyor. Sayfa yöneticileri önce videoda kullanılacak görselleri seçiyor, ardından metni düzenliyor ve son olarak Facebook’un sunduğu müzik seçeneklerinden birini seçip videoyu paylaşmaya hazır hale getiriyor. Your Business Story ile örnek olarak hazırladığımız videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

yourbusinessstory.fb.com adresi üzerinden hazırlanabilen videolar için henüz Türkçe dil desteğinin bulunmadığını da belirtmek gerekiyor.

Facebook, 3 milyon reklamverene ulaşmasının ardından Social Times ile bazı reklam verilerini de paylaşmış durumda. Buna göre Facebook’un güncel reklam istatistikleri ise şöyle:

  • Toplamda 50 milyon küçük ve orta ölçekli işletme Facebook sayfalarını kullanıyor,
  • İşletmeler ve kullanıcılar arasında 43 milyondan fazla bağlantı bulunuyor,
  • Facebook sayfaları en fazla hizmet, yerel ticaret ve e-ticaret sektöründe kullanılıyor,
  • Facebook’ta 1 milyon reklamveren, sadece mobil cihazlar üzerinden reklam veriyor,
  • 20 milyondan fazla aktif Facebook sayfası, Pages mobil uygulamasını kullanıyor,
  • 3 milyondan fazla reklamverenlerin %70‘i ABD dışında yer alıyor,
  • En hızlı büyüyen bölge ise Güneydoğu Asya.

Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? Ayrıntılarıyla Öğrenin

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler