AnasayfaHaberlerFacebook'ta Artık Gönderiler de Aranabilecek

Facebook’ta Artık Gönderiler de Aranabilecek

Yeni arama sistemi Graph Search’ü güncelleyen Facebook, kullanıcıların arama çubuğu üzerinden artık geçmiş gönderilere de ulaşmasını sağlayacak.

Facebook‘un 2013 yılının Ocak ayında duyurduğu Graph Search özelliği ile; kişiler, sayfalar, gruplar, yerler, ilgi alanları ve fotoğraflardan çok daha fazlası bulunabiliyordu. Facebook dün resmi blogundan yaptığı bir açıklamayla, arama servisini güncellediğini ve artık gönderilerin de sonuçlarda yer alacağını belirtti. Yani bundan böyle kullanıcılar, daha önceden görüntüledikleri gönderileri de arayıp bulabilecekler.

Facebook gönderi arama
Facebook gönderi arama

Arama sonuçları Graph Search’te olduğu gibi kişiye özel olarak gözükecek. Ancak bir gönderinin arama sonucunda görüntülenebilmesi için önceden aramayı yapan kullanıcılarla paylaşılmış olması gerekiyor.

Facebook gönderi arama
Facebook gönderi arama

Güncelleme ile gelen yeni özellik, aynı zamanda Facebook’un iPhone uygulamasında da kullanılabilecek. Bununla beraber, gizlilik ayarlarında gönderiler için “sadece ben” ya da “arkadaşlar” seçeneği işaretlendiğinde, her zaman olduğu gibi o gönderileri sadece paylaşılan kişiler görecek.

Yeni özellik, bu hafta itibariyle Facebook’u İngilizce kullananlar için uygulanabilir olacak.

Facebook Search: search.fb.com

Yazan: Dilek Erdensoy

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler