AnasayfaHaberlerFacebook'a Zamanlama Ayarlı Gönderi Silme Özelliği Geliyor

Facebook’a Zamanlama Ayarlı Gönderi Silme Özelliği Geliyor

Facebook kullanıcıların gönderilerini ileri bir tarihte otomatik olarak silmelerini sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Facebook‘a gelen yeni özellik oldukça ilginç bir işleve sahip olacak. Kullanıcılar platforma gelecek olan yeni özellik ile artık paylaştığı gönderiyi kendi belirlediği ileri bir tarihte otomatik olarak silebilecekler.

Bir Facebook sözcüsünün The Next Web sitesine yaptığı açıklamada şu anda test aşamasında olan zamanlama ayarlı gönderi silme özelliğinin, ilk olarak iOS işletim sistemine sahip cihazlarda test edileceğini belirtti.

Facebook zamanlama ayarlı gönderi silme özelliği
Facebook zamanlama ayarlı gönderi silme özelliği

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi kullanıcılar yeni özellik ile Facebook’ta paylaştığı gönderiyi 1 saat ile 7 gün sonrasına kadar zamanlama ayarı yapabilecekler. Örneğin bir kullanıcı paylaştığı bir gönderinin 1 hafta sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabilecek. Ancak her ne kadar silinme işlemi yapılsa da paylaşılan gönderilerin çevrimdışı yedekler ve diğer kayıtlar da dahil olmak üzere tamamen silinmesi 90 günü bulabilecek.

Özellik ile ilgili şu anda daha fazla detay bulunmasa da Facebook’un yeni özellik ile ilgili testlere başladığı ve bu testlerin ilk olarak iOS cihazlar üzerinde yapılacağı biliniyor. Yeni özelliğin önümüzdeki günlerde nasıl şekil alacağını ise hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler