AnasayfaHaberlerFacebook'a 15 Saniyelik Video Reklamlar Geliyor

Facebook’a 15 Saniyelik Video Reklamlar Geliyor

Facebook’un yeni reklam modeli olan 15 saniyelik video reklamları için hazır olun.

Facebook’un son zamanlarda en çok konuşulan konularından biri yeni reklam modeliydi. Bahsi geçen reklam modeli ise Facebook’un üzerinde çalıştığı videolu reklam modeli ile ilgili. Bloomberg’in yaptığı haber ise bu reklam modelinin hayata geçirilmesi konusunda Facebook’un ciddi çalışmalar yaptığını gösteriyor. Bloomberg’e konuşan Facebook’a yakın kaynaklarına göre Facebook 15 saniyelik video reklamları sayesinde günde yaklaşık 2,5 milyon dolar elde edecek. Reklamverenlerle şimdiden görüşmelere başladığı bilinen Facebook, bu sayede televizyon reklamlarını kendi bünyesine taşıyarak daha fazla kitleye ulaşacak gibi görünüyor.

Televizyon reklamları her ne kadar zirvede olsa da dijital reklamların grafiği her geçen gün yükseliyor. Bu da gelecekte dijital reklamların televizyon reklamlarını geçebileceği sonucunu veriyor. Dolayısıyla ajanslar şimdiden bu konuda fikir üretmeye başladılar.

Yeni reklam modeline start verildikten sonra da ajansların yaratıcı video reklam yarışını hep birlikte izleyeceğiz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler