AnasayfaSosyal MedyaFacebook Yeni Paylaşım Arayüzünü Test Ediyor

Facebook Yeni Paylaşım Arayüzünü Test Ediyor

Facebook’ta yeni paylaşımların yapıldığı alan, test edilen yeni arayüz tasarımı ve butonlar ile yenilenecek gibi görünüyor.

Facebook, kullanıcılarına daha iyi bir sosyal medya deneyimi yaşatmak adına yaptığı yeniliklerine devam ediyor. Son yaptığı testlere baktığımızda ise web üzerindeki paylaşım alanı daha farklı bir görünüme kavuşacak gibi görünüyor.

Facebook’un web sürümüne giriş yaptığımızda Haber Kaynağı’nın en üst kısmında yer alan paylaşım alanı (güncelleme alanı), yeni butonlar ve yeni tasarım ile bizi karşılıyor. Test edilen yeni özelliğin şimdilik sadece Haber Kaynağı’nda yer aldığını, profil sayfalarında ise eski tasarımın uygulanmaya devam ettiğini belirtmek gerekiyor.

Facebook yeni paylaşım alanı

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere artık Fotoğraf / Video ve Fotoğraf Albümü butonları yenilenen haliyle karşımıza çıkıyor. Yan kısımda yer alan üç nokta ikonuna tıklandığında ise kullanıcıların karşısına paylaşım seçeneklerinin genişletildiği aşağıdaki gibi bir pencere çıkıyor.

Facebook yeni paylaşım alanı

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere ilgili alana tıklandığında Fotoğraf / Video, His / Aktivite, Fotoğraf Albümü, Check-in ve Arkadaş Etiketleme seçenekleri yenilenen ikonlar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Facebook’un testlerini sürdürdüğü bu yeni arayüzün şimdilik sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde aktif edildiğini de belirtmek gerekiyor. Tüm kullanıcılara ne zaman aktif edileceği ise henüz bilinmiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler