AnasayfaHaberlerFacebook Ses Tanıma Girişimi Wit.ai'yi Satın Aldı

Facebook Ses Tanıma Girişimi Wit.ai’yi Satın Aldı

Facebook, bünyesindeki geliştiricilere ses tanıma (konuşma tanıma) ve ses arayüzü teknolojisinde yardımcı olmak amacıyla Wit.ai girişimini satın aldı.

Sosyal medya devi Facebook, ses tanıma teknolojisinde ilerleyebilmek adına; yaklaşık olarak 18 ay önce kurulan ve bünyesinde yaklaşık 6000 geliştirici barındıran Y Combinator girişimi Wit.ai’yi satın aldı.

Facebook - Wit.ai
Facebook – Wit.ai

Satın alma miktarı belirtilmese de, Wit.ai’nin ses kontrol tabanlı geliştirici araçları bağlamında Facebook’a oldukça faydası olacağı düşünülüyor. Bunun kapsamında; voice-to-text (sesi metne çevirme) özelliğini Messenger’a entegre etme, sesleri semantik anlama konusunda geliştirmeler yapma ve sesler ile yönetilebilen Facebook uygulamaları geliştirme gibi yenilikler yapacağı tahmin ediliyor.

Wit.ai tarafından yapılan açıklamaya göre platform önceden olduğu gibi bundan sonra da ücretsiz ve açık halde kullanılmaya devam edecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler