AnasayfaHaberlerFacebook Videoları YouTube ve Instagram'dan Daha Etkili (RAPOR)

Facebook Videoları YouTube ve Instagram’dan Daha Etkili (RAPOR)

Yapılan bir araştırmaya göre Facebook’ta bulunan yerleşik videolar, YouTube ve Instagram videolarına göre daha yüksek oranlarda performans gösteriyor.

Sosyal analiz ve rapor hizmetleri sunan Locowise tarafından yapılan bir araştırmaya göre Facebook’ta, doğrudan yüklenen videolar, üçüncü parti olarak YouTube ve Instagram videolarına göre organik erişim kapsamında çok daha yüksek performans gösteriyor.

Haziran ayı boyunca video paylaşımı yapan 555 Facebook sayfasını ele alan Locowise, aynı metrikler üzerinden incelediği toplam 6596 video ile Facebook videolarının YouTube ve Instagram‘a göre daha iyi erişim sağladığını ortaya çıkardı.

Facebook, YouTube Instagram video erişim istatistikleri

Yapılan çalışmada ortaya çıkan veriler şöyle:

  • İncelenen sayfaların %79.6’sı Facebook videolarını kullanırken; %19.5’i YouTube, %0.9’u ise Instagram videolarını paylaşıyor.
  • Toplam paylaşılan video sayısının %96.4’ünü Facebook videoları, %3.5’ini YouTube videoları ve %0.18’ini ise Instagram videoları oluşturuyor.
  • Sayfa beğeni sayılarına göre Facebook videoları %13.2, YouTube videoları %7.9 ve Instagram videoları %6.8 oranında organik erişim sağlıyor.
  • Organik etkileşim oranlarına bakıldığında ise, Facebook videoları %6.3, Instagram videoları %3.6, YouTube videoları da %3.2 oranlarına sahip olduğu görülüyor.

Hazırlanan raporda ayrıca Facebook’un yerleşik video etkileşim oranları YouTube’dan %97, Instagram’dan ise %75 daha fazla olarak belirtiliyor. Instagram’ın neden YouTube’dan daha fazla etkileşim sağladığı ise YouTube videolarının standart video görseliyle birleşik bir bağlantı şeklinde gösterilmesi, Instagram videolarının ise Facebook videolarına benzer şekilde daha büyük boyutlarda gösterilmesi olarak açıklanıyor.

Ayrıca bkz: Instagram Facebook’tan Daha Fazla Etkileşim Sağlıyor (RAPOR)

KAYNAKLOCOWISE

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler