AnasayfaSosyal MedyaFacebook Sayfalarının Tasarımı da Yenileniyor

Facebook Sayfalarının Tasarımı da Yenileniyor

Geçtiğimiz günlerde Haber Akışı’nda tasarım değişikliğine giden Facebook, şimdi ise Facebook Sayfaları’nda bazı değişikliklere gidiyor.

Facebook Haber Akışı’nda yapılan tasarım değişikliğinin ardından şimdi ise Facebook Sayfaları için bazı tasarım değişikliğine gidiliyor.

Facebook’un resmi olarak duyurduğu yeni Facebook Sayfaları tasarımı, geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni Haber Akışı tasarımında olduğu gibi kullanıcının içeriğe odaklanmasını amaçlıyor. Yeni sayfa tasarımında büyük bir değişiklik olduğunu söylemek yanlış olur. Ancak yeni tasarımın, belirgin olarak sadeleşen ve göz yormayan bir şekle sokulduğunu söyleyebiliriz.

Facebook yeni sayfa tasarımı
Facebook yeni sayfa tasarımı

Neler değişti?

Zaman Tüneli’nde gösterilen sayfa gönderiler, yeni tasarım ile birlikte bundan böyle tek bir sütun olarak Zaman Tüneli’nin sağ tarafında yer alacak. Yapılan paylaşımlar hem Haber Kaynağı’nda hem de bu tek sütunluk gönderi alanında gerçek zamanlı olarak gösterilecek.

Zaman Tünelin’in sol tarafında bulunan sütunda ise paylaşılan fotoğraflar ve videoların yanı sıra harita, çalışma saatleri, telefon numarası, web site adresi gibi ilgili Facebook sayfası hakkında bilgiler yer alacak.

Sayfanın sağ üst tarafında yer alan yeni “This Week/Bu Hafta” sekmesinde, son haftada yapılan reklam harcamalarının kısa bir özeti yer alıyor. Bunun yanı sıra aynı sekme üzerinde reklamlar ile ilgili bildirimler yer alıyor. Detaylar içinse sekme altındaki bölümlerden birine tıklamak yeterli. Tüm bunların yanında sağ üst tarafa reklamlar için “Build Your Audience/Hayranlarını Artır” butonu da eklendiğini belirtelim.

Yeni tasarım ile birlikte yapılan son değişiklik ise Sayfa İstatistikleri ile ilgili. Hem tasarımının değiştiği hem de yeni özelliklerin eklendiği “Page Insights/Sayfa İstatistikleri” bölümü sayfa yöneticilerine oldukça kolaylık sağlayacak. Ekstra bir sayfaya gitmeden tek bir sayfa üzerinden görüntülenebilecek olan sayfa istatistikleri bölümüne ayrıca Pages to Watch adında yeni bir özellik de eklenmiş. Bu özellik ise kendisine ait olmayan ancak benzer olan diğer Facebook sayfalarınının performanslarını, kendi Facebook sayfaları ile karşılaştırmayı sağlıyor.

Facebook yeni sayfa istatistikleri tasarımı
Facebook yeni sayfa istatistikleri tasarımı

WebMasto’yu Facebook’ta takip edin >> facebook.com/webmasto

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler