AnasayfaSosyal MedyaFacebook Sayfalarının Beğeni Sayısı Bölümü Kaldırılabilir

Facebook Sayfalarının Beğeni Sayısı Bölümü Kaldırılabilir

Facebook, sayfaların toplam kaç kişi tarafından beğenildiğini gösteren bölümü kaldırmayı veya gizlemeyi planlıyor.

Facebook‘un yapısını değiştiren en önemli özelliklerinden birinin Haber Kaynağı algoritması olduğunu rahatlıkla söyleyeyebiliriz. Bu algoritma sayesinde sayfaların ne kadar beğeni o kadar etkileşim mantığı da çöpe gitmiş durumda. Artık sayfalar ürettiği kaliteli içerik kadar etkileşim alabiliyor. Dolayısıyla sayfaların aldığı toplam beğeni sayısının da bir önemi kalmıyor.

Sayfa beğenilerinin artık sayısal bir öneminin kalmadığını farkeden Facebook ise bu alanı tamamen kaldırmayı veya gizlemeyi planlıyor. İlk olarak The Next Web’den Matt Navarra‘nın farkettiği ve şu anda test aşamasında olan bu özelliğin, Facebook tarafından da doğrulandığı belirtiliyor.

facebook-sayfalari-begeni-sayisi-1

facebook-sayfalari-begeni-sayisi-2

Yukarıdaki ekran görüntülerinde de görüldüğü üzere sayfalarda yer alan toplam beğeni sayısı alanı, test edilen haliyle tamamen kaldırılmış görünüyor. Facebook’un bu özelliği gerçek anlamda aktif edip etmeyeceği veya sayfalara bir seçenek olarak sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak zaman içerisinde bu sayıların önemini yitirdiği gerçeğini ele aldığımızda, bu kararın oldukça yerinde bir karar olduğunu da söylemek gerekiyor.

İlgili alanın kaldırılması, bazı sosyal medya ajanslarının ve markaların da canını biraz sıkacak gibi görünüyor. Zira sadece beğeni odaklı sosyal medya stratejisi geliştiren ajans ve markaların sayısı oldukça fazla.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler