AnasayfaHaberlerFacebook Sayfa Gönderilerine Carousel Formatı mı Geliyor?

Facebook Sayfa Gönderilerine Carousel Formatı mı Geliyor?

Facebook’da karşılaştığımız yeni bir özellik, bağlantılara alternatif görseller ekleyerek gönderinin carousel olarak görüntülenmesini sağlıyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz bu senenin başlarında Facebook reklamverenler için yeni ürün reklamlarını tanıtmıştı. Şimdi ise bu reklamların arayüzüne benzeyen ve bağlantı gönderilerinde kullanmak üzere alternatif fotoğrafların eklenebildiği yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı.

WebMasto Facebook sayfası üzerinde paylaşım yaparken farkettiğimiz yeni özellik, sayfa yöneticilerinin bağlantı paylaşımı yaparken hali hazırda bulunan bağlantı görseline ek olarak farklı görseller de eklemeyi sağlıyor.

Facebook’un test ettiği yeni gönderi özelliğini aşağıdaki ekran görüntüleri üzerinden inceleyebilirsiniz:

facebook-gonderi-carousel-2

facebook-gonderi-carousel

Bağlantıya ekstra görseller ekledikten sonra Haber Kaynağı’ndaki görüntü ise aynı ürün reklamlarında olduğu gibi görünüyor. Eklenen görsellere tıklandığında kullanıcılar aynı bağlantıya yönlendiriliyor. Bunun yanı sıra görsellerin en sağ tarafından “See More at WebMasto.com” ibaresi de yer alıyor. Ancak sitenin logosunun yer aldığı bu bağlantıya tıklandığında dahi aynı kullanıcıların yine aynı bağlantıya yönlendirildiğini belirtmekte fayda var.

Gönderinin Haber Kaynağı’ndaki görüntüsü ise şöyle:

facebook-gonderi-carousel-3

Yukarıda ekran görüntüsünü aldığımız gönderiyi Facebook üzerinden incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Facebook‘un çalışmalarını sürdürdüğü bu özellik, henüz tüm sayfalar için aktif edilmiş değil. Test aşamasında olan özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağı veya ne zaman herkese aktif edileceği ise henüz bilinmiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler