AnasayfaSosyal MedyaFacebook Sağ Sütundaki Reklam Boyutunu Genişletiyor

Facebook Sağ Sütundaki Reklam Boyutunu Genişletiyor

Facebook, sağ tarafta bulunan reklamların boyutu büyütüleceğini ve reklam sayısının da azaltılacağını duyurdu.

Son zamanlarda genel tasarım ve reklam sisteminde değişikliğe giden Facebook şimdi ise sağ sütunda kalan reklamlara yeni bir görünüm getireceğini duyurdu. Önümüzdeki aylar içinde aktif olacak olan yeni görünümde reklam boyutları artarken, kullanıcıya gösterilen reklam sayısı azaltılacak.

Sağ taraftaki sütunda yer alan küçük Facebook reklamlarının diğer reklam çeşitlerine göre daha az performans gösterdiği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Muhtemelen bunun düşünerek bu alanda bir değişiklik ihtiyacı duyan Facebook, bundan böyle kullanıcılara bu alanda daha büyük ve daha az reklam göstermiş olacak.

Yeni görünüm ise aşağıdaki gibi olacak.

Facebook yeni sağ sütun reklamları
Facebook yeni sağ sütun reklamları

Sağ taraftaki yeni reklamlar ise Haber Kaynağı’ndaki reklamlar ile aynı boyut oranlarına sahip olacak. Yani bundan sonra reklamverenler Haber Kaynağı ve sağ sütun reklamları için ayrı ayrı boyutlar hazırlamaya gerek duymayacak.

[Tweet “Facebook’un yeni sağ sütun reklamı eskisine göre 3 kat daha fazla etkileşim sağlıyor.”]

Facebook, yeni görünüm ile ilgili daha önce yaptığı testlerde eskisine göre 3 kat daha fazla etkileşim sağladığını belirtiyor. Yani yeni görünüm hem Facebook’a hem reklamverenlerin işine yarayacak.

Yeni reklam sistemi bazı reklamverenlere önümüzdeki aylarda uygulanmış olacak, diğer reklamverenler ise yıl sonuna kadar bu yeni görünüme geçiş yapmış olacak.

KAYNAKFacebook

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler