AnasayfaHaberlerFacebook Reklamlarında Artık Gurbetçiler de Hedeflenebilecek

Facebook Reklamlarında Artık Gurbetçiler de Hedeflenebilecek

Facebook’ta 92 milyon gurbetçi olduğunu açıklayan Facebook, reklamverenlerin artık bu kişileri de hedefleyebileceklerini belirtti.

Facebook reklamlarında spesifik olarak belirlen hedef kitleler arasına şimebilendi bir de yabancı ülkelerde gurbetçi olarak yaşayan kişiler de eklendi. 1.3 milyar kullanıcı arasından 92 milyonunun gurbetçi olduğu vurgulayan Facebook, bu kitleye özel olarak ulaşabilmenin artık mümkün olduğunu belirtti.

[vc_button title=”Facebook’a Nasıl Reklam Verilir? Ayrıntılarıyla Öğrenin” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebook-a-nasil-reklam-verilir-resimli-anlatim”]

Yeni hedefleme özelliği ile reklamverenler kendi ülkesi dışında yaşayan kişileri hedefleyebileceği gibi; bulunduğu ülkeye veya hangi ülkeden geldiklerine göre filtreleme yapabilecekler. Örneğin Türkiye’den ayrılıp Almanya’da gurbetçi olarak yaşayan kullanıcılar hedeflenebilecek.

Facebook reklamları gurbetçi hedefleme
Facebook reklamları gurbetçi hedefleme

Yeni özellik şu anda her ülke veya her milleti kapsamasa da zaman içerisinde hepsi bu hedefleme özelliğine dahil olacaklar. Hali hazırda bulunan ülkeler ise; Brezilya, Endonezya, Çin, Güney Afrika ve Hindistan.

Yeni hedefleme özelliğinin avantajından faydalanan markalardan biri ise Abu Dabi merkezli havayolu şirketi Etihad Airways oldu. Ülke dışında yaşayan 27 milyon Hindu’yu bir araya getiren Diwali Işık Festivali’ni avantaja çeviren şirket, Facebook’un bu yeni hedefleme özelliğini kullanarak reklamını yayınladı.

Facebook reklamları gurbetçi hedefleme
Facebook reklamları gurbetçi hedefleme

Etihad Airways şirketinin reklam sonuçları ise oldukça etkileyici. Reklam sonucunda 536 bin Hindu’ya ulaştığını açıklayan şirket, 700‘den fazla rezervasyon yaptırıldığını ve 50 kat ROI artışına ulaştığını belirtti.

Etihad Airways Pazarlama biriminden sorumlu Başkan Yardımcısı Andrew Ward ise, kişilerin daha kişisel, kendileriyle daha ilişkili bir iletişim tercih ettiğini; Facebook‘un yeni hedefleme özelliğinin ise bu konuda oldukça avantaj sağladığını ifade etti.

[vc_button title=”Facebook Dark Post Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebook-dark-post-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir”]

Facebook’un yeni gurbetçi hedefleme özelliği, özellikle uluslararası pazarda yer alan markaların işine yarayacak gibi görünüyor. Bakalım yaşanan gelişmeleri ne yönde seyredecek, yeni hedefleme özelliğinin avantajından hangi markalar faydalanacak, ilerleyen günlerde hep birlikte görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler