AnasayfaHaberlerFacebook Mobil Fotoğraf Paylaşımlarına Yeni Özellikler Ekledi

Facebook Mobil Fotoğraf Paylaşımlarına Yeni Özellikler Ekledi

Facebook’un duyurduğu yeni özellikler ile kullanıcılar artık iOS ve Android üzerinden yapılan fotoğraf paylaşımlarında daha fazla hakimiyet sağlayabilecek.

Son zamanlarda duyurduğu yenilik ve iyileştirmelerin sayısını arttıran Facebook, bu sefer de mobil üzerinden yapılan fotoğraf paylaşımları için bazı yeniliklere gidildiğini duyurdu. Buna göre kullanıcılar iOS ve Android cihazlarından yaptıkları fotoğraf paylaşımlarında daha fazla hakimiyet sağlayabilecek.

Yapılan resmi açıklamaya göre iOS ve Android kullanıcıları Facebook’a yükledikleri fotoğrafları paylaşmadan önce istedikleri şekilde sıralandırabilecek. Kullanıcılar paylaşacağı fotoğrafları seçtikten sonra paylaşımın Haber Kaynağı’nda nasıl görüneceğini de görebilecek. Ayrıca paylaşılacak olan fotoğraflara açıklamalar da ekleyebilecek.

Facebook fotoğraflara açıklama ekleme ve fotoğrafları sıralama
Facebook fotoğraflara açıklama ekleme ve fotoğrafları sıralama

Kullanıcılar seçtikleri fotoğrafları paylaşmadan önce fotoğrafların sırası değiştirebilecek. Bunu ise sadece sürükle-bırak yöntemi ile yapabilecek. Fotoğraflar paylaşıldıktan sonra ise Haber Kaynağı’nda bir kolaj şeklinde gözükecek.

Facebook Haber Kaynağı fotoğraf kolajı
Facebook Haber Kaynağı fotoğraf kolajı

Duyurulan yeni özellikler ise bugünden itibaren iOS ve Android uygulamalarında kullanılmaya başlanacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler