Anasayfa Sosyal Medya Facebook Messenger'a Veri Tasarrufu Modu Geliyor

Facebook Messenger’a Veri Tasarrufu Modu Geliyor

Facebook Messenger’a gelecek olan yeni “Veri Tasarrufu” modu sayesinde internet kullanımı azaltılabilecek.

Özellikle mobil internet kullanımının sınırlı olduğu günümüzde, mobil uygulamaların kullandığı veri miktarı da oldukça önem arz ediyor. Popüler mesajlaşma platformu Facebook Messenger da bu noktada kullanıcılara fayda sağlayacak yeni bir özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Facebook’un Android’deki Beta sürümü üzerinde test ettiği yeni Veri Tasarrrufu modu, kullanıcılara gelen medya içeriklerinin otomatik olarak indirilmemesini sağlıyor.

Veri Tasarrufu modu kısaca şöyle çalışıyor: Mod aktif değilken kullanıcılara gönderilen fotoğraf ve videolar -boyutunun ne kadar olduğuna bakılmaksızın- otomatik olarak indiriliyor. Bu da mobil veri kullanımını oldukça etkiliyor. Mod aktif edildiğinde ise kullanıcılar kendisine gönderilen medya içeriklerini manuel olarak tek tek indirilebiliyor. Bu da özellikle mobil veri limiti az olan veya kotası bitmek üzere olan kullanıcılara fayda sağlamış oluyor.

Facebook Messenger Veri Tasarrufu

Yeni güncelleme ayrıca tasarruf edilen mobil veri miktarı gösteren bir sayacı da barındırıyor. Kullanıcılar bu sayaç ile kaç MB internet tasarrufu sağladığını görebiliyor ve dilerse bu sayacı sıfırlayabiliyor.

Veri tasarrufu özelliğinin ilk kez Facebook Messenger’da uygulanmadığını da belirtmek gerekiyor. Öyle ki WhatsApp ve Google Allo gibi popüler mesajlaşma platformlarında da aynı özellik kullanılabiliyor.

Facebook’un yeni güncellemesini hemen almak istiyorsanız buraya tıklayarak Facebook Messenger’ın Beta programına kayıt olabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler