AnasayfaHaberlerFacebook Messenger'a Sesleri Yazıya Çevirme Özelliği Geliyor

Facebook Messenger’a Sesleri Yazıya Çevirme Özelliği Geliyor

Facebook, popüler mesajlaşma servisi Facebook Messenger için, sesleri yazıya çevirme (voice-to-text) özelliği üzerinde testlere başladı.

Facebook, mesajlaşma servisi Facebook Messenger için yeni bir özelliği test ediyor. Buna göre yakın zaman içinde Facebook Messenger, kullanıcıların seslerini otomatik olarak yazıya dönüştürebilecek (voice-to-text).

Facebook’un Mesajlaşma biriminden sorumlu başkan yardımcısı David Marcus’un Facebook üzerinden paylaştığı bir gönderi ile duyurduğu bu yeni özellik şimdilik başlangıç seviyesinde. Buna göre daha önceden gönderilebilen sesli mesajlar artık otomatik olarak yazıya da dönüştürülebilecek.

Facebook Messenger voice to text
Facebook Messenger voice to text

Konu ile ilgili olarak Facebook üzerinden açıklama yapan David Marcus; kullanıcılara daha önceden Facebook Messenger ile sesli mesaj gönderebilmelerini sağladıklarını, şimdi ise bu sesli mesajları oynatmaya gerek kalmadan otomatik olarak yazıya dönüştürebilmeleri için küçük bir teste başladıklarını ifade etti.

Küçük bir kullanıcı kitlesi üzerinde test edilecek olan yeni özellik, alınan geri bildirimler ve özelliğin kullanışlı olup olmamasına göre ilerleyen günlerde herkesin kullanımına sunulmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler