AnasayfaSosyal MedyaFacebook Messenger 800 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Facebook Messenger 800 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

2016’nın ilk haftasını geride bırakırken popüler mesajlaşma platformu Facebook Messenger da yeni bir kilometre taşını geride bıraktı. Popüler mesajlaşma platformu Messenger toplamda 800 milyon kullanıcıya ulaştı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Facebook’un Mesajlaşma biriminden sorumlu başkan yardımcısı David Marcus, 2015 yılı içinde platforma önemli yenilikler getirdiklerini belirtti. Hatırlarsanız, görüntülü arama özelliği, kişiselleştirilebilen sohbet özellikleri, kişisel asistan M, platform üzerinden para gönderme ve daha nicesi bunlardan bazıları olmuştu. Tüm bir yılı yeniliklerle geçiren Messenger, şimdi de 800 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

Facebook Messenger 2015 - 2016

2016’da neler olacak?

Konuyla ilgili yaptığı açıklama yapan David Marcus, Facebook’un Messenger için 2016 yılında platforma dahil edecekleri yeniliklerden de bahsetti. Bunlar kısaca şöyle:

  • Telefon numarası zorunluluğunun kaldırılması: Artık Facebook Messenger üzerinden biriyle iletişime geçmek, görüntülü veya sesli arama yapmak için telefon numarasını bilme zorunluluğu ortadan kalkacak.
  • İç içe geçmiş servisler: Kullanıcılar artık Messenger üzerinden daha fazla servise ulaşma imkanına sahip olacak. Bir ürünü veya uçak biletini satın alma, araç sipariş etme (Uber’de olduğu gibi), markaların müşteri hizmetleri ile doğrudan iletişime geçme geçme gibi işlemler yapılabileceği gibi; bu işlemler mobil uygulamalar ile entegre halinde çalışarak kolaylık sağlayacak.
  • Daha fazla sosyalleşme: İletişimi kolaylaştırma konusunda birçok yenilik önümüzdeki günlerde uygulanmaya başlayacak. Arkadaşlarınız, aileniz, iş arkadaşlarınız ve diğerleriyle Messenger üzerinden grup halinde görüşme yapmak kolaylaştırılacak.
  • Yapay zeka ve kişisel asistan M: İlk olarak geçtiğimiz sene duyurulan ve testleri hala sürdürülen kişisel asistan M, yapay zeka teknolojisinin getirdiği avantajlar ile birlikte kullanıcıların hayatını daha da kolaylaştıracak.
  • Kullanıcı memnuniyeti: Kullanıcılara yardımcı olacak, işini kolaylaştıracak bir kullanıcı deneyimi ile birlikte birçok yenilik de önümüzdeki yıl içerisinde duyurulmaya devam edecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler