AnasayfaSosyal MedyaFacebook Kullanıcı Odaklı Yeni Messenger Özelliklerini Duyurdu

Facebook Kullanıcı Odaklı Yeni Messenger Özelliklerini Duyurdu

Takma isimler, renkler ve emojiler...

Facebook’un son yıllarda üzerinde durduğu servislerinden biri de hiç şüphesiz Messenger. Platforma getirdiği yenilikler ile Messenger’ı kişisel mesajlaşma servisi kalıbından çıkartarak adeta markalar için güçlü bir CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) aracına dönüştüren Facebook, son duyurduğu yeniliklerle de bu sefer bireysel kullanıcılara hitap ediyor.

Kullanıcıların sohbet deneyimini daha iyi hale getiren Facebook, kişiselleştirilebilen yeni Messenger özelliklerini duyurdu. Messenger’a gelen yeni özellikleri kısaca açıklayacak olursak şöyle sıralayabiliriz:

Takma İsimler (Nickname)

Messenger’a gelen Nickname özelliği sayesinde kullanıcılar bugünden itibaren platform üzerinde oluşturulan sohbetlerde özel takma isimler kullanabilecek. Yani dilerse kendi isimlerini veya sohbet ettiği kişilerin isimlerini oluşturduğu yeni takma isimler ile değiştirebilecek. Değiştirilen isimler Facebook.com ve Messenger.com üzerinde de uygulanmış olacak. Takma isimlerin sadece karşı tarafın görebildiğini de belirtmekte fayda var.

Bu özellikten faydalanmak için; herhangi bir sohbet penceresi üzerinden detaylar ikonuna tıkladıktan sonra, açılan penceredeki takma isimlerin yer aldığı seçenek üzerinden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Facebook Messenger takma isim renk emoji kisişelleştirme

Renk Seçenekleri

Eğer Messenger’ın standart mavi renginden sıkıldıysanız bu özellik işinize yarayabilir. Öyle ki yeni eklenen özellik sayesinde her sohbete özel renk belirleyebiliyorsunuz. Karşı taraftan gelen mesajların renkleri gri olarak sabit kalıyor olsa da, hem sohbet penceresindeki ikonların, hem de gönderdiğiniz mesajların renklerini değiştirebiliyorsunuz. Toplamda ise 15 farklı renk seçeneği bulunuyor.

Bu özelliği de yine aynı sohbet detayları penceresi üzerinden ayarlayabilirsiniz.

Kişiselleştirilebilir Emojiler

Bildiğiniz üzere Messenger’daki sohbet ekranında metin girilen ekranın sağ kısmındaki “Beğen” emojisinin kısayolu bulunuyordu. Bunu değiştirmek ise bugüne kadar mümkün değildi. Ancak yeni gelen özellik sayesinde sohbetlere özel olarak ana bir emoji belirleyebilirsiniz. Yani bugüne kadar sabit olarak kalan “Beğen” ikonu yerine istediğiniz bir ikonu veya emojiyi seçebilirsiniz.

Bu özelliği de diğer yeni özelliklerde olduğu gibi sohbetlerin detay sayfasından kullanabilirsiniz.

Facebook Messenger’a gelen bu özelliklerin, bugünden itibaren hem iOS’ta hem de Android’de aktif edildiğini belirtmekte fayda var. Yani an itibariyle istediğiniz sohbet içerisinde takma isimleri, renkleri ve emojileri kişiselleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler