AnasayfaHaberlerFacebook Günde 1 Milyar Video Gösterim Sayısına Ulaştı

Facebook Günde 1 Milyar Video Gösterim Sayısına Ulaştı

Sosyal medya devi Facebook, platform üzerinde günde 1 milyar video gösterim sayısına ulaştığını duyurdu.

YouTube, Vine, Instagram gibi platformlar ile video içeriklerin popülaritesi her geçen gün artarken, sosyal medya devi Facebook da bu konuda iddialı olduğunu rakamlarla birlikte açıkladı. Mayıs – Temmuz ayları arasında video gösterimlerinde %50 artış yakaladıklarını belirten Facebook, Temmuz ayından sonra da platform üzerindeki video gösterimlerinin günde 1 milyara ulaştığını duyurdu.

Facebook videolarını ilk olarak mobil için tasarladıklarını belirten Facebook, günlük video gösterimlerinin %65‘inin mobil üzerinden gerçekleştirildiğini belirtti. Ayrıca daha yeni başladıklarını belirterek bu rakamların daha ötesine gitmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Facebook video
Facebook video

3 ay gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşen video gösterimlerinin %50 oranındaki artışı, aslında ciddiye alınacak bir rakam. Ancak Facebook’un yakın zamanda tüm kullanıcılara aktif ettiği Haber Kaynağı’ndaki videoları otomatik olarak oynatma özelliğini düşündüğümüz zaman, bu rakamın normal olduğunu söylebiliriz.

Buna da bir göz atın >> Facebook’ta Otomatik Oynatılan Videolar Nasıl Kapatılır?

İlk olarak mobil cihazlar için test edilen otomatik video oynatma özelliği, daha sonradan tüm cihazlar ve kullanıcılar için aktif edilmişti. Bunun ardından birçok kullanıcı bu özelliği sevmediği için şikayetlerini dile getirse de, Facebook bu özelliğin kullanıcılar tarafından oldukça sevildiğini vurguladı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler