AnasayfaHaberlerFacebook'a Nihayet! Gönderi Düzenleme Seçeneği Geliyor

Facebook’a Nihayet! Gönderi Düzenleme Seçeneği Geliyor

Facebook’un yeni duyurduğu özelliği ile artık Facebook’ta paylaştığınız gönderileri, sonradan düzenleyebileceksiniz.

Yaklaşık olarak 1 yıl önce Facebook, yorumlara düzenleme seçeneği getirdiğini duyurmuştu. Şimdi ise paylaşılan gönderiler için düzenleme seçeneğinin geleceğini duyurdu.

Daha önce kullanıcılar, Facebook’ta bir gönderi paylaşırken yaptıkları hataları düzeltmek için, gönderiyi silip yeniden paylaşması gerekiyordu. Ancak artık buna gerek kalmayacak. Facebook gönderinizin sağ üstünde yer alacak düzenleme seçeneği ile bunu yapabileceksiniz.

Her ne kadar geç kalınmış olsa da, bu özellik kullanıcılar için oldukça faydalı olacak. Çünkü düzeltilmesi istenen gönderiyi silip tekrar paylaşmak, sıradan bir kullanıcı için çok fazla öneme sahip olmasa da, büyük takipçisi olan kullanıcı profilleri ve Facebook sayfaları için bazen ciddi problemler yaratabiliyordu. Dolayısıyla kullanıcılar bu özellik ile, hızlı bir reaksiyon göstererek istedikleri alanı değiştirebilecekler.

Düzenlenen gönderinin altında ise, düzenlenen yorumlardaki gibi “Düzenlendi” ibaresi yer alacak.

Şimdilik sadece web üzerinde ve Android cihazlarda kullanılabilecek olan bu özellik yakın zamanda gelecek güncelleme ile iOS cihazlarda da kullanılabilecek.

Her defasında Facebook ile kıyaslanan Google+‘da ise bu özellik uzun zamandır kullanılıyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler