AnasayfaHaberlerFacebook Aramalarında Çıkmayan Gizli Profiller Artık Görünür Olacak

Facebook Aramalarında Çıkmayan Gizli Profiller Artık Görünür Olacak

Gizlilik ayarlarından dolayı Facebook aramalarında çıkmayan gizli profiller, artık arama sonuçlarında görünür olacak.

Facebook’ta bir isim aradığınızda, aradığınız kişi profilini gizli olarak ayarladıysa bulamazsınız. Çünkü arama sonuçlarında gözükmez. Ancak Facebook’un gizlilik ayarlarında yaptığı ufak bir değişiklik ile artık böyle bir durum söz konusu olmayacak. Bu da artık herkesin arama sonuçlarında gözükebileceği anlamına geliyor.

Kullanıcılarının artık tamamıyla gizlenmesine izin vermeyecek olan Facebook, dolayısıyla Gizlilik sekmesi altındaki “Aramada beni kimler bulabilir?” kısmını da kaldıracak. Değişiklik ise uygulanmaya başlayan kullanıcılara Facebook üzerinden bildirilecek.

Yapılacak olan bu gizlilik değişikliği diğer gizlilik ayarlarını etkilemeyecek. Yani kullanıcı, gizlilik ayarlarına girerek zaman tünelindeki bütün gönderileri ve diğer bilgilerin gizlilik ayarlarını yine yapabilecek. Ya da bir gönderi paylaştıktan sonra sadece o gönderinin gizliliğini yine ayarlayabilecek.

Sonuç olarak; Facebook’un yaptığı bu son değişiklik ile, ne kadar her şeyimizi gizlemeye çalışsak da yapılan aramalarda artık isimlerimiz görünür olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler