AnasayfaİnfografiklerFacebook 10 Yaşında!

Facebook 10 Yaşında!

4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kurulan sosyal medya devi Facebook 10 yaşına girdi.

Bundan tam 10 yıl önce 4 Şubat 2004 tarihinde kurulan ve kısa sürede milyarlarca insanın buluştuğu bir platform haline dönüşen Facebook 10 yaşında girdi.

2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan Thefacebook adıyla açılan Facebook, ilk olarak sadece kendi üniversitesi olan Harvard Üniversitesi öğrencilerine hitap ediyordu. Sonraki iki ay içerisinde Ivy Ligi kapsamındaki 8 üniversiteye açıldı. İlk senesinin sonlarına doğru ise tüm Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bütün okulları bünyesine katmayı başaran Facebook, müthiş bir başarı yakalayarak tüm dünyaya yayıldı.

İlk olarak sadece üniversite öğrencilerine hitap eden Facebook, daha sonra tüm dünyayı inanılmaz bir şekilde sardı. Hatta son olarak hazırlanan yıllık rapora göre Facebook, 2013 yılının sonunda 1.23 milyar aylık aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

Küçük bir üniversite girişimi olarak başlayan ve daha sonra dünyanın en büyük şirketleri arasında yerini alan Facebook, bugün itibariyle tam 10 yaşını doldurdu. Bunun için ayrı bir sayfa hazırlayan Faceboook, kullanıcılarına güzel sürpriz de yapmış oldu. Facebook.com/lookback adresinden ulaşabileceğiniz sayfada, kullanıcıların Facebook’a katıldığı günden bugüne kadar platformda yaşadığı en önemli anılarını, fotoğraflarını, güncellemelerini bir araya getiren Facebook, bunları bir videoda topladı.

facebook lookback
facebook lookback

Bunun yanında Mark Zuckerberg, Facebook’un 10. yıl dönümünü Facebook üzerinden paylaştığı gönderiyle kutladı. Facebook’u açarken tüm dünyayı bir araya getirmeyi hedeflediğini ve bunu başardığı dile getiren Zuckerberg, bunun bir parçası olduğu için herkese teşekkür etti.

Son olarak Facebook’ta 10 yıl içinde yaşanan gelişmeleri Facebook tarafından hazırlanan aşağıdaki infografikte bulabilirsiniz.

facebook10 yıldönümü zaman tüneli infografik
facebook10 yıldönümü zaman tüneli infografik

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler