AnasayfaTeknolojiEmojiler İçin Tasarlanan Fiziksel Klavye

Emojiler İçin Tasarlanan Fiziksel Klavye

EmojiWorks tarafından, sanal klavyeler üzerinden kullanılabilen popüler emojiler için fiziksel klavye geliştirildi.

Özellikle mobil teknolojilerin yaygınlaşmasıyla birlikte popüler hale gelen emojiler (surat ifadeleri), günümüzde artık duyguların, kelimelerin, hatta cümlelerin yerine kullanılan ifade biçimi haline gelmiş durumda. Ancak genellikle mobil cihazlara hitap eden bu ifadelerin, bilgisayar üzerinde çok kullanışlı olduğu söylenemez. Zira bilgisayarlarda bulunan fiziksel klavyelerde emojilerin kullanımını kolaylaştıran seçenekler bulunmuyor. Ancak EmojiWorks, bu konuda sıkıntı çekenlere güzel bir çözüm yolu geliştirmiş durumda.

EmojiWorks tarafından geliştirilen fiziksel emoji klavyesi, emojileri sık kullanan Mac ve iOS kullanıcıları için de oldukça ideal görünüyor. Standart Apple-tipi tasarıma sahip olan klavyede harflerin yanı sıra emojiler de yer alıyor.

Emoji klavyesi

Popüler emojilerin yer aldığı klavyede renkleri de değiştirilebilen onlarca surat ifadesi ve hayvan emojilerinin yanı sıra; öpücük, thumbs up, hayalet, unicorn, kalp, gibi sık kullanılan emojiler de bulunuyor. Ayrıca EmojiWorks’e göre kullanıcılar emoji klavyesi ile bu ifadeleri normalden 10 kat daha hızlı yazabiliyor.

Emoji klavyesi iPad

Bluetooth teknolojisi ile çalışan klavye Mac, iOS, Windows cihazlarında (tabletlerde, laptoplarda, masaüstü bilgisayarlarında) kullanılabiliyor. Minimal görüntüsüyle de dikkat çeken klavyenin üç farklı modeli (ve fiyatı) bulunuyor. 47 adet emoji bulunan Emoji Keyboard 79.95 dolar, 94 adet emoji bulunan Emoji Keyboard Plus 89.95 dolar ve 120 adet emoji bulunan Emoji Keyboard Pro ise 99.95 dolardan satışa sunuluyor. Satın almak isteyenler ise EmojiWorks’ün sitesi üzerinden ön sipariş verebiliyor.

Emoji klavyesi fiyatları

Emoji Keyboard için hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler