AnasayfaTeknolojiElon Musk Şimdi de Savaş Robotu Üretmek İstiyor

Elon Musk Şimdi de Savaş Robotu Üretmek İstiyor

Elon Musk, paylaştığı bir tweet ile savaş robotu üretme zamanının geldiğini söyledi.

İlginç fikirleri ve sıra dışı çıkışları sayesinde dünyanın en ünlü milyarderleri arasında bulunan Elon Musk, şimdi de savaş robotu üretmek istediğini dile getirdi. İlk olarak Twitter hesabı üzerinden “Your Name” isimli bir animenin tanıtım videosunu paylaşan Musk, ardından bir mecha üretme zamanının geldiğini söyledi.

Birçok farklı yapımda (örneğin “Pasifik Savaşı” filminde) yer bulan “mecha” kavramı, insan şeklindeki devasa savaş robotlarını tanımlamak için kullanılıyor. Pilotlar tarafından kontrol edilen bu robotlar son derece güçlü silahlarıyla ön plana çıkıyor. Bugüne dek hiçbir ordu veya şirket savaş alanında kullanılması için devasa robotlar üretmedi, ancak öyle görünüyor ki Elon Musk bunun mümkün olabileceğini düşünüyor.

Musk’ın bu tweet’i tamamen bir şakadan da ibaret olabilir, fakat ünlü milyarder bu gibi konularda sürprizler yapmasıyla tanınıyor. Örneğin The Boring Company’nin kuruluşu, alev silahı ve şu an üretim aşamasında olan tuğlalar şaka olarak paylaşıldığı düşünülen tweetler ile duyurulmuştu. Elbette Musk’ın birden bire yüzlerce metrelik savaş robotları üretmesi beklenmiyor, ancak bu alandaki konsept çalışmaları bile muhtemelen gelecek senelerde göreceğimiz devasa robotların üretimine büyük katkı sağlayacaktır.

AYRICA BKZ: Elon Musk’tan Robotların İnsanları İşinden Etmesine Karşı Evrensel Gelir Önerisi

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler