AnasayfaHaberlerElectronic Arts Şirketine Yeni CEO: Andrew Wilson

Electronic Arts Şirketine Yeni CEO: Andrew Wilson

Ünlü oyun şirketi Electronic Arts’ın yeni CEO’su Andrew Wilson olarak açıklandı.

Oyun şirketi Electronic Arts’ın Yönetim Kurulu Başkanı Larry Probst tarafından, şirketin resmi sitesinde yapılan açıklamada, “Andrew Wilson’ın ataması, EA şirketindeki yönetim kabiliyetinin bir göstergesidir. Aynı zamanda bu atama, bizim interaktif oyun hizmetinde dünya lideri olmak konusundaki temel inançlarımızı yansıtmaktadır” denildi.

Andrew Wilson da bu konu ile alakalı şirketin resmi sitesinde bir yazı yayınladı. Yazısında, EA şirketine CEO olmaktan ve dünya genelindeki bütün oyunseverlere hizmet etmekten onur duyacağını belirtti.

2000 yılında Electronic Arts (EA) şirketinde çalışmaya başlayan Wilson, şimdiye kadar şirkette bir çok stratejik pozisyonlarda çalıştı. Daha önce EA Sports markasının ve EA’nın dijital dağıtım biriminin başında bulunan Wilson, şimdi ise şirkette CEO olarak görevine devam edecek.

SEC’in (Securities and Exchange Commission) raporuna göre; Andrew Wilson’ın yıllık maaşı 800 bin dolar olacak. Primi ise, yıllık maaşının %150’si oranında olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler