AnasayfaİnternetDepositphotos'a Görsel İle Arama Özelliği Geldi

Depositphotos’a Görsel İle Arama Özelliği Geldi

Milyonlarca stok fotoğraf arasında arama yaparken bazen yazdığınız anahtar kelimeler arasında sıkışıp kalabilir, dolayısıyla tam olarak istediğiniz görsellere ulaşamayabilirsiniz. Tam olarak bu noktada ise Reverse Image Search (Tersinden Görsel Arama) özelliği devreye giriyor.

50 milyondan fazla görsel içeriği ile stok fotoğraf sektörünün önde gelen isimlerinden olan Depositphotos da bu özelliği platforma entegre etmiş durumda. Platforma gelen yeni arama özelliği sayesinde artık istediğiniz bir görsel ile arama yaparak benzer görselleri bulabilir, size gerekli olan görsellere daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Tersinden görsel arama ne için kullanılıyor?

  • Benzer görsellerin yüksek kaliteli versiyonlarını arayıp bulma,
  • Kelimeler ile tarif edilemeyen durumlarda istenilen görsellere ulaşma,
  • Görselin orijinal kaynağını veya sahibini bulma,
  • Sahip olduğunuz bir görselin benzerlerini bulma,

gibi ihtiyaçlar karşısında Reverse Search Image özelliği kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

Depositphotos Reverse Image Search

Depositphotos’a gelen bu özellik ise iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Bunlardan birincisi, doğrudan bir görsel yüklemesi (upload) ile; ikincisi ise görsele ait web bağlantısını (URL) ilgili alana yapıştırarak arama yapmak. Herhangi bir anahtar kelime veya açıklama yazmaya ise gerek kalmıyor.

Yeni özelliğe doğrudan arama kutusundaki görsel ikonu üzerinden ulaşmak mümkün.

Depositphotos Ters Görsel Arama 2

Ardından karşınıza çıkan pencereden, ilgili görselin bağlantısı (URL) ile ya da bilgisayarınızdan görsel yükleyerek (sürükle-bırak ile) aramanızı başlatabilirsiniz.

Depositphotos Ters Görsel Arama

Depositphotos’un bu yeni özelliğini buradan deneyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler