AnasayfaHaberler#ChromeSelfie İle Tarayıcının Selfie'li Ekran Görüntüsü Alın

#ChromeSelfie İle Tarayıcının Selfie’li Ekran Görüntüsü Alın

Her sene 1 Nisan’a özel olarak çeşitli sürprizler hazırlayan Google’ın, bu yılki sürprizlerden biri de #ChromeSelfie oldu.

Google’ın 1 Nisan gelenekleri bu yıl da devam ediyor. Geçtiğimiz sene birçok servisi üzerinde 1 Nisan’a özel onlarca şaka ve çeşitli eğlenceli uygulamalar paylaşan Google’ın, 2015 yılı sürprizlerinden biri de Chrome için hazırlandı: #ChromeSelfie.

#ChromeSelfie adıyla sunulan özellik, adından da anlaşıldığı üzere Chrome tarayıcısı üzerinden selfie fotoğraf çekerek o anki tarayıcı üzerindeki ekran görüntüsüyle birlikte paylaşmayı sağlıyor. Sadece mobil cihazlar üzerinden kullanılabilen özellik, kullanıcılara Chrome’u açtıkları anda alt kısımda bir bildirim olarak görünüyor.

Chrome Selfie
Chrome Selfie

Kullanıcılar bu özelliği ayrıca, tarayıcının sağ üst köşesinde bulunan seçenekler menüsü üzerinden Tepki Paylaş (Share a reaction) seçeneği üzerinden kullanarak selfie fotoğraflarını ilgili ekran görüntüsüyle birlikte paylaşabiliyor.

Google #ChromeSelfie
Google #ChromeSelfie

Geçtiğimiz sene de buna benzer bir özelliği 1 Nisan’da duyuran Google, Gmail üzerinden selfie fotoğraf paylaşmayı sağlayan Gmail Shelfie‘yi kullanıma sunmuştu. Bu yıl da benzer özelliği #ChromeSelfie ile tarayıcı üzerine getirmiş oldu.

Bakalım Google ve diğer markalar servislerinde bizleri ne gibi sürprizlerle karşılayacak, gün içerisinde görmüş olacağız.

[vc_button title=”Yeni Sekme Sayfanızı Güzelleştiren 10 Chrome Uzantısı” target=”_self” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/yeni-sekme-sayfasi-chrome-uzantilari”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler