AnasayfaHaberlerChrome Deneyimi İle Hobbit Dünyasında Eğlenceli Bir Yolculuğa Çıkın

Chrome Deneyimi İle Hobbit Dünyasında Eğlenceli Bir Yolculuğa Çıkın

Chrome’un yeni web deneyimi testi ile bilgisayar, tablet veya telefonunuzu kullanarak Hobbit’lerin diyarı Middle-Earth’te macera dolu bir yolculuğa çıkın.

Google Chrome’un resmi sitesinde duyurulan “Middle-Earth’te Bir Yolculuk” adındaki yeni Chrome testi için oluşturulan web sitesinde adeta bir macera yaşıyorsunuz. “Hobbit: Beklenmedik Yolculuk” filminin devamı olan ve Türkiye’de 13 Aralık 2013 tarihinde gösterime girecek olan “Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları” filminden esinlenerek oluşturulan web sitesi North Kingdom ve Warner Bros işbirliği ile hazırlandı.

Buna da bir göz atın >> “HTML5 Tabanlı Super Mario İle Biraz Nostalji Molası Verin”

Siteye giriş yaptığınızda karşınıza HTML, CSS ve JavaScript ile oluşturulmuş interaktif bir harita çıkıyor. Yakınlaştırarak ayrıntıları görebileceğiniz haritada, belirlenen yerleri seçerek maceraya başlıyorsunuz. Haritadan herhangi bir bölgeyi seçerek (ilerleyen günlerde daha fazla bölge eklenecek) o bölge hakkında ve o bölgede yaşayan karakterler hakkında bilgi sahibi olabildiğiniz gibi, çeşitli oyunlar ile yolculuğunuza heyecan katmış oluyorsunuz. Modern web teknolojilerinin kullanıldığı yeni Chrome testinde ayrıca etkili ses efektleri ile filmi adeta yaşıyorsunuz.

Site adresi: middle-earth.thehobbit.com

Daha önceki Chrome testlerinde olduğu gibi bu son testteki 3D grafiklerde de CSS3 ve WebGL teknolojisi kullanıldı. Ancak “Middle-Earth’te Bir Yolculuk” testindeki en önemli detay şu ki; bilgisayar ortamında görüntülenebilen 3D grafikler mobilde de görüntülenebiliyor.

Bilgisayarlarda görüntülenebilen bu Chrome testini mobil üzerinden deneyimlemek için WebGL desteği olan Android telefon kullanmanız gerekiyor. iOS işletim sisteminde WebGL desteği olmadığı için ne yazık ki iOS kullanıcıları mobil üzerinden bu deneyimi yaşayamayacaklar.

Son olarak, Chrome tarayıcısı için hazırladığı bu test ile Google, mobil ortamda nelerin yapılabileceğini bizlere göstermiş oldu.

> TNW

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler