AnasayfaHaberlerBlogger İçin Alınan "Cinsel İçerik Yasağı" Kararı Geri Alındı

Blogger İçin Alınan “Cinsel İçerik Yasağı” Kararı Geri Alındı

Google’ın Blogger platformu için aldığı “cinsel içerikli paylaşımları yasaklama” kararı çok fazla uzun sürmeden geri alındı.

Geçtiğimiz Salı günü (24 Şubat 2015) Google tarafından yapılan açıklamaya göre 23 Mart 2015 tarihi itibariyle Blogger üzerinden cinsel içerikli paylaşımlar yapmak artık yasak olacaktı. Karara göre bu tarz paylaşımlar yapan bloglar gizli hale getirilecek ve içerikleri sadece blog yöneticileri ve diğer blog üyeleri görebilecekti. Ancak son yapılan bir açıklamaya göre Google bu kararını geri almış durumda.

Google çalışanlarından Jessica Pelegio tarafından yapılan açıklama, Google’ın bu kararından vazgeçtiğini gösteriyor. “Cinsel içerikli paylaşım yasağı” kararı almasının ardından birçok Blogger kullanıcısından geri bildirimler aldığını belirten Pelegio; hem bazı kullanıcı hesaplarının uzun süredir aktif olarak kullanılması, hem de kendi benliklerini açığa vurma amacıyla cinsel içerikli paylaşımlar yapan kişiler üzerinde olumsuz bir etki bırakmamak için bu karardan vazgeçtiklerini ifade etti. Ayrıca, bu kararı uygulayarak cinsel içerikli yayın yapan blogları gizli hale getirmek yerine, bu tarz içerikler ile ilgili hali hazırda var olan politikaların daha fazla güçlendirileceğini de belirtti.

Yetişkinlere yönelik içerik uyarısı - Blogger
Yetişkinlere yönelik içerik uyarısı – Blogger

Sonuç olarak 23 Mart 2015 tarihi için alınan bu karardan vazgeçilmesi sebebiyle, Blogger kullanıcılarını etkileyen bir değişiklik söz konusu olmayacak. Yani daha önceden olduğu gibi cinsel içerikli yayın yapan blog sahipleri, blogunu “Yetişkinlere Yönelik İçerik” olarak işaretleyecek ve ziyaretçiler de blogu ziyaret ettiklerinde yine bir yetişkin içerik uyarısıyla karşılaşacak.

Yapılan açıklamanın tam metnini aşağıdan okuyabilirsiniz:

[quote_box_center]Hello everyone,

This week, we announced a change to Blogger’s porn policy. We’ve had a ton of feedback, in particular about the introduction of a retroactive change (some people have had accounts for 10+ years), but also about the negative impact on individuals who post sexually explicit content to express their identities. So rather than implement this change, we’ve decided to step up enforcement around our existing policy prohibiting commercial porn.

Blog owners should continue to mark any blogs containing sexually explicit content as “adult” so that they can be placed behind an “adult content” warning page.

Bloggers whose content is consistent with this and other policies do not need to make any changes to their blogs.

Thank you for your continued feedback.

The Blogger Team[/quote_box_center]

[vc_button title=”Başarılı Bir Blog Yazısı İçin İşinize Yarayacak İpuçları” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/basarili-bir-blog-yazisi-icin-isinize-yarayacak-ipuclari”]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler