AnasayfaİnfografiklerBir Instagram Hikayesi

Bir Instagram Hikayesi [İNFOGRAFİK]

Instagram’ın kurulduğu 2010 yılından 2013’ün sonuna kadar platformda yaşanan önemli gelişmelere bir göz atın.

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kurulduğu 2010 yılından beri inanılmaz bir ivme göstererek dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım platformu haline geldi. Yakaladığı bu ivme birçok büyük şirketin ona göz dikmesine sebep oldu. Ancak Nisan 2012’de son noktayı Facebook koydu ve 1 milyar dolar karşılığında Instagram’ı satın aldı. Bunun ardından büyüme grafiğini 2 katına çıkaran Instagram, bugün itibariyle toplamda 150 milyondan fazla aylık aktif kullanıcı sayısına sahip olmuş durumda. Aynı zamanda her gün 55 milyon fotoğrafın yüklendiği bu genç platformda toplamda 16 milyardan fazla fotoğraf paylaşıldı.

Her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam eden Instagram’ın, kurulduğu 2010 yılından 2013 yılının sonuna kadar olan süreç zarfında yaşadığı önemli gelişmeleri bir araya getirerek oluşturduğumuz infografiği aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bu infografik ayrıca WebMasto olarak hazırladığımız ilk infografik olma özelliğini taşıyor. Önümüzdeki günlerde diğer infografiklerle de karşınızda olacağız, takipte kalın :)

NOT: Tam boyut görüntülemek için resmin üzerine tıklayın.

Bir Instagram Hikayesi - Infografik - WebMasto
Bir Instagram Hikayesi – Infografik – WebMasto

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler