AnasayfaTeknolojiArtık Google Now İle WhatsApp Mesajı Gönderebilirsiniz

Artık Google Now İle WhatsApp Mesajı Gönderebilirsiniz

Yeni gelen özellik sayesinde artık Google Now üzerinden ses komutlarıyla WhatsApp, Viber, WeChat, Telegram ve NextPlus’ta mesaj gönderilebilecek.

Google’ın dijital asistanı Google Now, üçüncü parti uygulamalara olan desteğini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Son olarak desteklediği uygulamalar arasına popüler mesajlaşma uygulamaları girmiş durumda.

Google Now’a gelen güncelleme ile kullanıcılar kişisel asistana verdiği sesli komutlar ile WhatsApp, Viber, WeChat, Telegram ve NextPlus gibi popüler mesajlaşma servisleri üzerinden mesaj gönderebilecek.

Google Now WhatsApp

Daha önce örneğin “OK Google, send a message to John” şeklinde bir komut verildiğinde Google Now bu komutu cihazın standart SMS sistemi üzerinden gerçekleştiriyordu. Ancak gelen yeni güncelleme ile birlikte “OK Google, send a WhatsApp message to John” şeklinde özel olarak bir mesajlaşma servisi belirtildiğinde Google Now bunu doğrudan anlayacak ve istenilen işlemi gerçekleştirecek.

Google Now (Asistan) Komutları Nelerdir? (TAM LİSTE)

Şimdilik sadece İngilizce dilinde geçerli olan yeni güncelleme, zaman içerisinde desteklenen diğer dillere de uygulanmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler