AnasayfaHaberlerApple ve IBM'den Geniş Kapsamlı Ortaklık Anlaşması

Apple ve IBM’den Geniş Kapsamlı Ortaklık Anlaşması

Apple, iPhone ve iPad satışlarını kurumsal bazda arttırmak amacıyla IBM şirketi ile ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu.

Apple ve IBM tarafından yapılan ortak duyuruda, IBM’in kurumsal müşterileri ile yapacağı iPhone ve iPad satış anlaşmaları üzerine bir ortaklık anlaşmasına gidildiği belirtildi. Bu sayede Apple’ın IBM şirketinin de yardımıyla ürün satışlarını ciddi şekilde arttıracağı düşünülüyor.

Anlaşmaya göre Apple’ın mobil cihazları cihaz yönetimi, güvenlik, analiz ve mobil entegrasyonu gibi 100’den fazla kurumsal çözüme sahip olacak. Apple ayrıca kurumsal olarak hazırlanmış AppleCare planlarını sunacak; IBM ise cihaz aktivasyonu, destek ve yönetim gibi alanlarda sorumluluğu üstlenecek.

Apple – IBM ortaklığının kurumsal anlamda oldukça radikal bir adım olduğunu dile getiren Apple CEO’su Tim Cook, IBM’in büyük veri analizleri ve iOS birleşiminin Apple için büyük bir pazarın kapısını açacağını vurguladı.

IBM CEO'su Ginni Rometty ve Apple CEO'su Tim Cook
IBM CEO’su Ginni Rometty ve Apple CEO’su Tim Cook

Bir dönüm noktası olarak nitelendirilen bu ortaklık anlaşması için Tim Cook, kurumsal alanda söz sahibi olmak için kendilerinin tek başına yetersiz kaldığını belirtirken, IBM CEO’su Ginni Rometty ise yenilikleri ile hayata yön veren Apple ile yaptıkları bu anlaşmadan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. Rometty ayrıca bu yeniliklerin kurumsal dünyanın gelişiminde de etkili olacağını vurguladı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler