AnasayfaHaberlerApple'ın CFO'su Peter Oppenheimer Emekliye Ayrılıyor

Apple’ın CFO’su Peter Oppenheimer Emekliye Ayrılıyor

18 yıldır Apple’da görev yapan ve son 10 yıldır Mali İşler Müdür olarak çalışan Peter Oppenheimer Eylül ayında emekliye ayrılacak.

Apple’ın CFO’su (Mali İşler Müdürü) ve aynı zamanda Kıdemli Başkan Yardımcısı Peter Oppenheimer’ın Eylül (2014) ayında emekliye ayrılacağı Apple’ın resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Yaklaşık olarak 18 yıldır Apple’da görev yapan Oppenheimer, artık yerini Apple’ın Finans bölümü başkan yardımcısı Luca Maestri’ye bırakacak.

1996 yılında Apple‘daki iş hayatına başlayan Peter Oppenheimer, en çok Apple’ın kazançlarına sağladığı katkılarıyla ve tüm mali bilançolarda başı çekmesiyle biliniyor.

Peter Oppenheimer - Luca Maestri
Peter Oppenheimer – Luca Maestri

2013 yılında Apple’da çalışmaya başlayan Luca Maestri ise 25 yıllık bir tecrübeye sahip. Daha önce Nokia Siemens Network ve Xerox’ta CFO olarak çalışmış olan Maestri, ayrıca 20 yılını da General Motors’da birçok finans görevlerini icra etmişti.

Yerini Haziran ayında Luca Maestri’ye bırakmaya başlayacak olan Peter Oppenheimer, resmi olarak ise Eylül ayında emekliye ayrılmış olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler