AnasayfaSosyal MedyaFacebook Kızılay'daki Saldırının Ardından "Güvendeyim" Butonunu Tekrar Aktif Etti

Facebook Kızılay’daki Saldırının Ardından “Güvendeyim” Butonunu Tekrar Aktif Etti

Facebook, geçtiğimiz ay Ankara’da meydana gelen patlamayla birlikte Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü sistemini kullanıma sunmuştu. Patlamanın bulunduğu bölgede yaşayan Facebook kullanıcıları bu kontrol sistemini kullanarak kendilerinin veya arkadaşlarının güvende olduğunu bildirebiliyordu. Bugün (13 Mart 2016) itibariyle Ankara Kızılay’daki Güven Park’ta meydana gelen patlamanın ardından aynı sistem tekrar devreye sokuldu.

Kullanıcılar, Kızılay saldırısı için özel olarak hazırlanan Güvenlik Durumu Kontrolü sayfası üzerinden kendisini veya arkadaşlarını “Güvende” olarak işaretleyebiliyor. Ayrıca hangi arkadaşlarının o bölgede olduğunu ve kimlerin güvende olup olmadığını da bu sayfa üzerinden görebiliyorlar.

Facebook Güvenlik Durumu Kontrolü

Facebook her ne kadar güvenlik kontrolü için böyle bir sistemi aktif etmiş olsa da, yine bir tezatlık durumunun oluştuğunu söyleyebiliriz. Zira özellikle son zamanlarda yaşanan terör saldırılarının ardından uygulanan yayın yasağı ile birlikte Facebook ve Twitter için çeşitli yavaşlatma işlemleri de yapılıyor. Yani kullanıcılar bu sistemi aktif etmek için platforma normal yollardan giriş yapmak istese de yapamıyor.

TERÖRÜ LANETLİYORUZ!

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler