AnasayfaİnternetAdgager, Pazarlama Araştırmasının Geleceğinde Sektörün Öncülüğünü Yapmayı Hedefliyor

Adgager, Pazarlama Araştırmasının Geleceğinde Sektörün Öncülüğünü Yapmayı Hedefliyor

Global pazarlama ve ölçümleme dünyasına yepyeni bir bakış açısı getirecek olan yerli girişim Adgager, yeni nesil araştırma şirketlerinin öncülüğünü yapmayı hedefliyor.

Adgager, sektörde daha önce denenmemiş, muadili olmayan, farkındalık odaklı, kullanıcı dostu bir platform. Fikrin ve mecranın ölçülmesi ile doğru şekilde kullanılmasını sağlamayı hedefleyen platform, mobil ve çevrimiçi platformlarda her türlü pazarlama fikri ve projesinin istenilen zaman dilimi içinde muhatabına sorularak ölçülebilme ve yorumlanabilmesini sağlıyor.

400 Proje Arasından İlk 19 Proje Arasına Seçildi

Adgager, sektörde farkındalık yaratmak, reklam ve pazarlama bütçelerinin en efektif bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak, mobil dünyada vakit geçiren kullanıcıları eğlendirerek kazandırmak amacıyla dijital pazarlama sektörünün başarılı isimlerinden Umut Vural tarafından 2015 yılında kuruldu.

2016 yılı başında kurucu ortak Mahir Onur Yatkın ve Umut Vural ile birlikte İTÜ Çekirdek bünyesine kabul edilen Adgager, teknik anlamda kapasitesini arttırarak, İTÜ Çekirdek içerisinde 400 proje içerisinde ilk 19 proje arasına seçildi ve Big BANG elemelerine katılma hakkı kazandı.

Pazar Büyüklüğü 1 Trilyon Dolar

Ekibin genişlemesiyle beraber Marka & Teknoloji alanında oldukça güçlü bir altyapıya sahip olan Adgager, İTÜ girişim ofisi hızlandırma programı olan İTÜ Çekirdek bünyesinde çalışmalarına devam ediyor. Adgager Marka Danışmanı ve Global Büyüme Sorumlusu Eren Yağmuroğlu ise “Kısa bir süre sonra yayına girecek olan platformumuz Adgager’ın kullanıcıya ve reklamverene medya yatırımlarında istatistiki veriler sunarak dünyada bütçesi 1 trilyon dolar olan reklam / pazarlama sektörüne yaşatacağı özel deneyimlerin heyecanı içindeyiz.” dedi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler