AnasayfaHaberlerYouTube Videolarını GIF'e Dönüştürün

YouTube Videolarını GIF’e Dönüştürün

YouTube videolarını kolay bir şekilde parça parça GIF’lere dönüştürmek istiyorsanız, “GIF YouTube” aracı tam size göre.

Hareketli resimler olarak adlandırılan GIF uzantılı resimler, internet ortamında en çok paylaşılan içerik türlerinden biri. Öyle ki, hem boyutlarının videolara göre daha küçük olması, hem kolay kullanımı ve paylaşımı, hem de eğlenceye dönüştürülebilen yapısı sayesinde GIF’ler internetin vazgeçilmez unsurları haline gelmiştir. Peki popüler video platformu YouTube‘daki videoları GIF’e nasıl dönüştürebilirsiniz?

Videoları GIF’e dönüştürmek için internette birçok çeşitli program bulunuyor. Ancak birçok kişiye kullanımı zor gelen bu programlar zaman ve pratiklik açısından da çok elverişli olmuyor. Özellikle YouTube’daki videoları GIF’lere dönüştürmek tam bir işkence haline gelebiliyor. Ancak web tabanlı GIF YouTube (GifYt) aracı sayesinde herhangi ek bir programa gerek duymadan, videoları kolay bir şekilde GIF formatına dönüştürebilirsiniz.

GIF YouTube
GIF YouTube

Gifyoutube.com adresinden ulaşabileceğiniz araçta, yukarıda gördüğünüz gibi boş alana sadece YouTube videosunun linkini yapıştırmanız ve CREATE GIF yazan yere tıklamanız gerekiyor. Ardından açılan pencere üzerinden ilgili düzenlemeleri yapmanız gerekiyor. Buradaki düzenleme alanından, seçtiğiniz videonun kalitesini (standart YouTube video kalitesi düzenleme kısmından), oluşturacağınız GIF’in videonun hangi kısmından başlayacağını, GIF süresinin uzunluğunu ve GIF’in başlığını dilediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

GIF YouTube - Düzenleme Alanı
GIF YouTube – Düzenleme Alanı

Düzenlemelerinizi bitirip CREATE GIF butonuna tıkladıktan sonra karşınıza hazırlamış olduğunuz GIF gelecektir. Buradaki alandan da isterseniz GIF’inizi Facebook, Twitter, Tumblr, Reddit üzerinden paylaşabileceğiniz gibi, doğrudan GIF URL’sine veya embed koduna da ulaşabilirsiniz.

GIF YouTube - Paylaşım alanı
GIF YouTube – Paylaşım alanı

İPUCU: YouTube’dayken adresin başında “gif” kelimesini ekleyerek daha kısa yoldan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Örnek:
https://www.youtube.com/12345
https://www.gifyoutube.com/12345

Gördüğünüz üzere GIF YouTube / GifYt aracı sayesinde YouTube videolarını kolay bir şekilde GIF’lere dönüştürebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra internette küçük bir arama yaparak bu konuyla ilgili işinize yarayacak birçok yardımcı araç bulabilirsiniz. Örneğin Imgur da bunlardan biri. Ancak GIF YouTube aracı kolaylık yönünden diğer rakiplerine göre biraz daha öne çıktığını söylemek mümkün.

Boston Dynamics Spot
Boston Dynamics Spot

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler