AnasayfaHaberlerYouTube, Video Gösterimlerini Artık Periyodik Olarak Denetleyecek

YouTube, Video Gösterimlerini Artık Periyodik Olarak Denetleyecek

YouTube’a yüklenen videolardaki sahte gösterimler artık periyodik olarak denetlecek. Bu sayede sayıların doğruluğu arttırılmış olacak.

YouTube’un duyurduğu yeni denetleme sistemine göre, artık sahte video gösterimleri periyodik olarak denetlenecek. Bu sayede YouTube’daki videoların gösterim sayılarının doğruluğu arttırılmış olacak.

Daha önceki denetleme sistemine göre YouTube, gösterim sayılarındaki spamlar faaliyet gösterdiği anda müdahale ediyordu. Yeni sisteme göre ise artık anlık müdahale olmayacak. Bunun yerine YouTube, videoları artık periyodik olarak denetleyecek. Bunun sonucu olarak, videoların gösterim sayıları daha doğru bir şekilde kullanıcıya gösterilecek.

Gösterim sayısı, beğeni veya yorum gibi etkileşimleri oldukça ciddiye aldığını söyleyen YouTube; sahte gösterim sayılarının etkisinin sadece kullanıcıyı yanıltmak olmadığını, ayrıca YouTube’un kalitesini de düşürdüğünü belirtti.

YouTube ayrıca sahte video gösterimleri sağlayan pazarlama firmalarıyla ilgili dikkatli olunması gerektiğini de belirtti.

youtube video gösterimleri
youtube video gösterimleri

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler