AnasayfaTeknolojiYouTube'a Sanal Gerçeklik (VR) Desteği Geldi

YouTube’a Sanal Gerçeklik (VR) Desteği Geldi

Popüler video devi YouTube, 360 derece video deneyimini bir adım daha öteye taşıyarak sanal gerçeklik desteğine kavuştu.

Hatırlarsanız bu yılın başlarında YouTube’a 360 derece video desteği geleceği duyurulmuş ve kısa süre sonra gelen bu desteğin ardından ilk 360 derece video örnekleri paylaşılmıştı. Bu teknolojiyi bir adım daha öteyen taşıyan YouTube, son olarak Sanal Gerçeklik (Virtual Reality, VR) desteğine de kavuşmuş oldu.

Gelen VR desteği ile birlikte sanal gerçeklik deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar, bundan böyle platformda yayınlanan 360 derece videoları izleyerek bu teknolojiden faydalanabilecek. Eğer Google’ın sanal gerçeklik cihazı Google Cardboard ve bir Android cihaza sahipseniz, Hunger Games Experience ve TOMS Shoes Giving Trip gibi örnek videolar ile bu deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz. Diğer örnek VR videoları için buradaki listeye göz atabilirsiniz.

YouTube’a gelen bir diğer özellik ise YouTube’daki tüm videoların Google Cardboard ile uyumlu hale getirilmiş olması. Yani VR videosu olsun veya olmasın, tüm videolar Google Cardboard üzerinden izlenebiliyor olacak. Bunun içinse menüye eklenen yeni “Carboard” seçeneğine dokunmak yeterli.

YouTube Google Cardboard secenegi

YouTube gelen bu yenilikler ile birlikte platform üzerinde sanal gerçeklik deneyimini yaşamak için YouTube Android uygulamasının son sürümüne güncellenmesi gerektiğini de belirtmekte fayda var.

İşte En Çok Kazanan YouTube Yıldızları [2015]

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler