AnasayfaHaberlerYouTube Müzik Videoları Google Arama Sonuçlarında Artık Daha Önplanda

YouTube Müzik Videoları Google Arama Sonuçlarında Artık Daha Önplanda

YouTube’daki müzik videoları, Google arama sonuçları sayfasının üstünde artık büyük bir şekilde yer alacak.

Google’ın YouTube videoları için arama sonuçlarında yaptığı değişiklik, Google Now kartlarını andırıyor. Artık Google’a bir şarkı ismi yazdığınızda ilgili video klip, Google Now kartına benzeyen bir görünüm ile arama sonuçları sayfasının üst tarafında yer alacak.

Google‘ın yaptığı bu değişiklik, YouTube’daki müzik videolarının sadece arama sonuçlarındaki görünümü ile ilgili. Yani Google’da bir şarkı aradığınızda karşınıza çıkan büyük video klip görüntüsü sadece görüntüden ibaret. Şeffaf bir oynatma butonu gözükse de arama sonuçları sayfasından herhangi bir video oynatma söz konusu değil. Bağlantıya tıklandığında ise ilgili videonun YouTube sayfasına yönlendirme yapılıyor.

YouTube müzik videolarının Google arama sonuçlarındaki görüntüsü
YouTube müzik videolarının Google arama sonuçlarındaki görüntüsü

Google’ın arama sonuçlarında öne çıkardığı YouTube müzik videolarının, büyük görüntüye sahip olmasının yanında kart içinde Sanatçı, Albüm ve Çıkış tarihi bilgileri de yer alıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Google, bu özelliğin sadece lisanlı müzik videolarında geçerli olacağını; Vimeo, Dailymotion gibi diğer popüler video platformların da bu özelliğin içinde yer alacağını belirtti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler