AnasayfaHaberlerYouTube, İlk Kez Düzenleyeceği "Music Awards" Etkinliğini Duyurdu

YouTube, İlk Kez Düzenleyeceği “Music Awards” Etkinliğini Duyurdu

YouTube üzerinde paylaşılan müzik videoları için YouTube, duyurduğu Music Awards etkinliği ile ilk kez bir ödül töreni düzenlemiş olacak.

3 Kasım 2013 tarihinde New York’ta düzenlenecek olan ödül töreni, YouTube üzerinde paylaştıkları müzik videoları ile takipçilerini artırarak popüler olan kişilerin oylanması sonucu ödüller sahiplerine verilecek.

Ünlü sanatçıların da canlı olarak performans sergileyeceği YouTube Music Awards etkinliğine davet edilecek olan YouTube ünlüleri 17 Ekim tarihinde açıklanacak.

YouTube, son bir sene içinde en çok izlenen müzik videolarını seçecek ve geri kalanları diğer bütün kullanıcıların oylamasına bırakacak. Oy vermek isteyenler ise seçtiği kategori birincisini sosyal medyada paylaşarak oy vermiş olacak. Kendi kategorisinde en fazla oyu alan kişiler ise ödüllerin sahibi olacak.

Ünlü aktör Jason Schwartzman‘ın sunacağı ödül töreninde; Lady Gaga, Eminem ve Arcade Fire‘ın yanında YouTube’da dans ederek keman çalmasıyla ünlenen Lindsey Stirling de canlı olarak performans sergileyecekler. Ayrıca bazı yerel gruplar da sahnede yerlerini alacak.

YouTube üzerinden canlı olarak izleyebileceğiniz YouTube Music Awards ödül töreni ile YouTube, tarihinde bir ilke imza atmış olacak. YouTube tarafından ilk defa düzenlecek olan ödül töreninin önümüzdeki yıllarda da düzenlenmesi bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler