AnasayfaHaberlerYouTube'un "Hayran Bulucu" Hizmeti İle Hayranlarınızı Arttırın

YouTube’un “Hayran Bulucu” Hizmeti İle Hayranlarınızı Arttırın

Eğer bir YouTube kanalınız varsa ve kanalınıza daha fazla hayran çekmek istiyorsanız YouTube’un yeni duyurduğu “Hayran Bulucu” hizmetini denemelisiniz.

YouTube, resmi blogunda paylaştığı yazı ile kullanıcıların YouTube kanallarının daha fazla kitleye ulaşması için çıkarttıkları yeni “Hayran Bulucu” hizmetini duyurdu. Yazıya göre Hayran Bulucu programına dahil olan kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden YouTube kanallarını ve videolarını daha fazla kişinin görmesini sağlayabilecek. Diğer bir deyişle kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden YouTube’un Hayran Bulucu hizmeti ile başkalarının videolarında kendi kanallarının reklamını yapmış olacaklar.

Hayran Bulucu programına katılmak için önce buradaki adrese giderek programa dahil olmanız gerekiyor. Daha sonra kanalınızın reklamı için bir video hazırlayıp YouTube yüklemeniz gerekiyor. Son olarak YouTube bu videoyu TrueView reklam servisine dahil ederek, videonuzu başka kişilerin videolarının başlangıcında (5 saniye sonra geçilen video reklamları) göstermeye başlıyor.

Peki videoları nasıl hazırlamak gerekiyor? Bunun için YouTube tarafından verilen tavsiyelere bir göz atın:

Kanal reklamınız kısa ve ilgi çekici olsun: Daha önce kanalınızdan haberi olmayan bir kişinin izleyeceğini düşünerek o kişiyi kanalınızın içerikleriyle tanıştırın. Kanalınızın reklam videosu TrueView tabanlı olacağı için kullanıcının 5 saniye sonra reklamı geçebileceğini unutmayın, dolayısıyla asıl noktaya odaklanın.

İzleyenleri eğlendirin: Kanalınızın ne ile alakalı olduğu konusunda belirsizlik varsa, bunu reklam videosunda gösterin ama anlatmayın. Eğer kanalınız bir komedi kanalı ise reklam videonuzu da komedi üzerine hazırlayın. Eğer kanalınız bir müzik kanalı ise, reklam videonuzda müzik kullanmayı unutmayın.

Güçlü bir mesaj amaçlayın: Kişilerin sizin videolarınıza bir göz atma yada kanalınıza abone olması açısından kanal reklamınızı kanal-odaklı olarak hazırlayın.

Harekete geçirici mesajlarınız net olsun: Reklam videonuzu izleyenlerin yapmalarını istediğiniz şeyi videoların üzerinde ek olarak belirtebilirsiniz.
(Örn: “Daha fazla video görmek için abone olun”)

Markalaşın: Kanal reklamınızı izleyenlerin kanalınızı unutmaması açısından reklam videonuzda markanızı net ve tekrarlı bir şekilde anlatın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler