AnasayfaHaberlerYouTube Kanallarına 3-Saniyelik Giriş Videosu Özelliği Geldi

YouTube Kanallarına 3-Saniyelik Giriş Videosu Özelliği Geldi

YouTube kanal sahipleri artık kanallarında diğer videolardan önce gözükmek üzere tanıtım amaçlı 3-saniyelik bir giriş videosu ekleyebilecekler.

Resmi blogu üzerinde yapılan duyuruda YouTube, artık YouTube kanal sahiplerinin -diğer videolardan önce oynatılmak üzere- kanallarına 3 saniyelik giriş (intro) videosu ekleyebilecekleri belirtildi.

Kullanıcılardan gelen taleplere göre böyle bir özelliği platforma eklediklerini belirten YouTube, bu videolar sayesinde kanalların daha akılda kalıcı olabileceğini belirtti.

YouTube giriş videosu ekleme
YouTube giriş videosu ekleme

YouTube kanalınıza giriş videosu eklemek isterseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1. Kanalınızda kullanmak istediğiniz 3-saniyelik giriş videosunu liste dışı olarak kanalınıza yükleyin.
  2. YouTube Video İçi Programlama sayfasından “Kanal markalama giriş videosu ekleyin” seçeneğine tıklayın.
  3. Yüklediğiniz 3-saniyelik videoyu seçin. (Burada seçtiğiniz videoyu ister tüm videolarınız için, isterseniz daha önce yüklemiş olduğunuz spesifik bir video için giriş videosu olarak belirleyebilirsiniz.)

Burada dikkat etmeniz gereken küçük bir nokta var. YouTube eklediğiniz giriş videolarınızın sponsor, reklam veya ürün tanıtımı amaçlı kullanılmasını istemiyor. Dolayısıyla bu giriş videolarını hazırlarken buna dikkat etmenizde fayda var. Aksi halde videolarınız kaldırılabilir. Buna ek olarak yüklediğiniz introları istediğiniz zaman değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler