AnasayfaSosyal MedyaYouTube BandPage'i Satın Aldı

YouTube BandPage’i Satın Aldı

Popüler video devi YouTube, sektöre yeni giriş yapan müzisyenlerin tanıtımlarını yapan BandPage‘yi satın aldı. Satın alma miktarıyla ilgili ise bir bilgi verilmedi.

GÜNCELLEME (15.02.2016 / 14:25): TechnoBuffalo’nun haberine göre satın alma işlemi 8 milyon dolar karşılığında yapıldı.

BandPage, müzisyenleri fanlarıyla buluşturmak, sosyal medyada müziklerinin tanıtımlarını yapmak gibi hizmetler üzerine müzisyenlere yardımcı oluyor. Ayrıca müzik gruplarının da fanları için kendi karşılama sayfalarını oluşturmalarını sağlıyor.

BandPage

BandPage’in resmi blogunda yapılan açıklamada, müzik sektörüne yeni girenler için bir kariyer hazırladıklarını, hayran kitlesini arttırdıklarını ve en büyük dijital müzik servisleri üzerinden gelirlerini arttırdıklarını belirten şirket, YouTube ekibine katılmakla da çok daha fazlasını yapacaklarına dikkat çekiyor.

BandPage’in müzisyenlere sunduğu hizmetlerin YouTube tarafından da devam ettirilecek olması aslında müzisyenlerin daha güçlü kişiler ile işbirliği yapması anlamına da geliyor. YouTube’un reklamsız üyelik paketi YouTube Red dışında müzik sektörüyle ilgili yapacağı yenilikleri ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler