AnasayfaTeknolojiYouTube'a 360-Derece Video Desteği Geliyor

YouTube’a 360-Derece Video Desteği Geliyor

Google, popüler video platformu YouTube’un yakın zamanda 360-derece çekilen videoları destekleyeceğini duyurdu.

Gizmodo tarafından alınan bilgiye göre popüler video devi YouTube, yakın zaman içinde 360-derece videoları destekleyecek. Yani öncesinden 360-derece özelliğine sahip olan videolar YouTube’da orijinal haliyle yüklenebilecek.

YouTube’a gelen yeni özellik ile Ricoh Teta, Kodak SP360, Giroptic 360cam, VSN V.360, Bublcam ve diğer 360 derece video özelliğine sahip cihazlar ile çekilen videolar, olduğu şekliyle YouTube’a yüklenebilecek.

Giroptic 360cam
Giroptic 360cam

YouTube’a gelen bu özellik, 360 derece çekilen videoların Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) cihazlarıyla izlenmesine olanak tanıyacak. YouTube’un video sektöründeki hakimiyeti düşünüldüğünde, gelen yeniliğin VR cihazlarının kullanımını da oldukça etkileyeceğini söyleyebiliriz.

Konu ile ilgili olarak henüz çok fazla detay verilmese de Google’ın yaptığı açıklama, bu özelliğin çok yakında kullanıma sunulacağını bizlere gösteriyor.

KAYNAKGIZMODO

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler